حجت‌الاسلام والمسلمین مروی: دفاتر آستان قدس رضوی نباید پاتوق جناح‌ها و حزب‌ها باشد

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی: دفاتر آستان قدس رضوی نباید پاتوق جناح‌ها و حزب‌ها باشد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی پیش از ظهر امروز در جلسه دیدار با دبیران دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان‌های کشور که  در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: خط‌‌‌کشی‌های جناحی نباید در دستگاه امام رضا(ع) وارد شود و کانون‌های خادمیاری نباید پاتوق جناح‌ها باشد بلکه دستگاه امام رضا(ع) باید بالاتر از همه این‌ها باشد و اگر وارد کارهای جناحی غیرانقلابی شویم تشکیلات خادمیاری خنثی می‌شود و خدمات ما برای همه مردم است.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: کسی که به نوعی با دستگاه امام رضا(ع) ارتباط دارد باید ازهر جهت مورد اعتماد باشد و اگر افرادی نتوانستند رعایت کنند بلادرنگ با انها برخورد و حذف‌شان کنید، چراکه اعتبار دستگاه امام رضا(ع) بر همه چیز مقدم است؛ مردم به افرادی که با این دستگاه ارتباط دارند احترام می‌گذارند و از لباس خدام تبرک می‌جویند بنابراین خادم اگر نتواند الزامات این لباس را رعایت کند باید حذف شود.

وی با بیان اینکه نمی‌شود اعتقادات مردم را به شوخی گرفت، بیان کرد: نیروهایی که در حال حاضر هستند بسیار دلسوز با انگیزه‌های انسانی و الهی در مجموعه فعالیت می‌کنند ولی اگر یک نفر رعایت نکند بقیه را هم خراب می‌کند و باید نهایت دقت در انتخاب نیروها انجام شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی متذکر شد: کار خیری که به اعتقادات مردم ذره‌ای خلل وارد کند خیر نیست و کار خیر اعتماد مردم به دستگاه‌ امام رضا(ع) است و این اعتماد سرمایه بزرگی است که نباید از بین برود چرا که بهترین کار خیر جذب پل‌ها به سوی امام رضا(ع) است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: احترام مردم، چه آنها که بسته غذایی و خدمات بهداشتی دریافت می‌کنند و چه آنها که تعمیر منزل‌شان انجام می‌شود، باید حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه حیثیت افراد مهم است و مبادا با نگاه تحقیرآمیز به مردم نگاه کنید، مطرح کرد: خدا بر ما منت نهاده که به مردم خدمت کنیم و ما منتی بر آنها نداریم و توصیه می‌کنم از بسته‌های غذایی که قرار است توزیع کنید اول برای خانواده خود ببرید و یک وعده بپزید و بخورید، اگر خانواده خودتان خوردند برای مردم هم ببرید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی ضمن با بیان اینکه کالا اگر کالای خوب و مناسبی نباشد توهین به مردم است، گفت: درست است که افراد نیازمند هستند اما شخصیت دارند و کرامت‌شان باید حفظ شود و اگر هزینه کافی نداریم به تعداد کمتری کمک کنیم بهتر از این است که جنس مناسب به مردم بدهیم.

عدم رقابت با خیریه‌ها و نهادها

تولیت آستان قدس رضوی اضافه کرد: خیریه‌های دولتی و مردمی نباید احساس کنند آستان قدس رضوی رقیب آنها شده است و باید به آنها کمک کنیم تا رشد کنند و تجربیات خود را به آنها منتقل کنیم؛ اگر خیریه‌ای کاری انجام می‌دهد به آن کمک کنیم تا بهتر انجام دهد و کاری را انجام دهید که دیگر خیریه‌ها انجام نمی‌دهند.

وی عنوان کرد: همه مردم را جذب کنید و افراد متمکن را دعوت کنید و تنها از خیرین دعوت نکنید، اگر قرار است کسی گزینش شود باید کاملا بررسی کنیم چون قرار است مسوولیتی را به امانت به او بدهیم اما در جذب مردم برای کار خیر راه را باز کنید تا همه بیایند و بستر خدمت را برای همه فراهم کنید و خط‌کشی نکنید مگر افرادی که بدنام هستند که آنها را هم هدایت کنید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی اذعان کرد: مردم به ما احتیاج ندارند بلکه ما به آنها احتیاج داریم و باید محبت ائمه و امام رضا در دل مردم ایجاد کنیم که این منحصر به شما همکاران استانی است.

تولیت استان قدس رضوی در بخش دیگری از سخنن خود گفت: کارهای خوب و ارزشمندی در بنیاد کرامت استان قدس رضوی صورت گرفته و کارهای خیر تعطیل نشده و شتاب بیشتری هم گرفته و این مربوط به روحیه نشاط و تلاش و اخلاص است.

وی افزود: انسان وقتی توصیه‌های معصومین و سیره علمای بزرگوار که اهتمام بر رسیدگی به نیازمندان در بعد مادی و معنوی داشتند و سیره علمای بزرگ را که مطالعه میکند شاید اطمینان پیدا کند که بعد از انجام واجبات هیچ عمل خیری مانند رسیدگی به نیازمندان در بعد مادی و معنوی و فرهنگی نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با اشاره به اینکه مراقبت از نیروهایی که با شما کار می‌کنند از دغدغه‌های مهم رهبری است، متذکر شد: در عین خدمات ارزشمندی که انجام می‌شود نیروهایی که در استان‌ها و شهرستان‌ها با شما کار می‌کنند باید کاملا مراقبت شوند.

گفتنی است، در پایان مراسم از کتاب «روایت ۱۲۵  فعالیت» که شرح فعالیت خادمیاران رضوی است رونمایی شد.

اخبار مرتبط

دعوت به افطاری در کوی امام رضا(ع)

انتشار ۶۰ اثر پژوهشی با محوریت سید مرتضی علم الهدی

جذب سرباز در آستان قدس رضوی

0 نظر

ارسال نظر

capcha