پیکر مادر سردار شهید شفیعی تشییع شد

 پیکر مادر سردار شهید شفیعی تشییع شد

به گزارش سراج24، مراسم تشییع پیکر مادر بزرگوار سردار شهید علی شفیعی صبح سه شنبه از غسالخانه جاده جوپاری تا گلزار شهدا به صورت خودرویی برگزار شد.

پیکر این مادر شهید پس از حضور در گلزار شهدای کرمان و اقامه نماز میت و وداع با فرزند شهیدش در حسینیه گلزار شهدای کرمان به خاک سپرده شد.

«سکینه پاک‌زاد عباسی» مادر سردار شهید علی شفیعی و مامن و محرم اشک‌ها و درد دل‌های فرمانده شهید حاج قاسم سلیمانی بود.

پیام تسلیت خانواده شهید سلیمانی

خانواده شهید سلیمانی با صدور پیامی درگذشت والده شهید شفیعی را تسلیت گفتند.

در این پیام آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّا لله و إِنّا إِلَیهِ رَاجِعُون

با اندوه و تأسف فراوان خبر درگذشت والده معزز شهید علی شفیعی را دریافت نمودیم.

بی‌بی سکینه شخصیت وارسته‌ای که حاج قاسم سلیمانی در بیانات خود از وی یاد کردند و فرمودند: ما افتخار می‌کنیم بی‌بی سکینه از ماست. مادری که در این عالم فقط یک فرزند داشت و هیچ قوم و اقوامی نداشت و ندارد. زن زحمت کشیده سیه چرده‌ی پُر از معنویتی که امروز افتخار شهر ماست. او مادر شهید ماست که با کار در کوره‌های خشت مالی او را بزرگ کرد. کتاب مثل علی، مثل فاطمه را بخوانید تا ببینید این مادر چگونه او را بزرگ کرد» این ویژگی‌ها بود که باعث شده بود اوقاتی که شهید سلیمانی به کرمان سفر می‌کردند یا در منطقه بودند، از یاد مادر شهید علی شفیعی غافل نمی‌شدند.

خانواده شهید سلیمانی ضمن عرض تسلیت، برای آن مرحومه رحمت و رضوان الهی مسألت می‌نماید.

پیام تسلیت سپاه ثارالله استان کرمان

سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله وحجت الاسلام علی عربپور نماینده ولی فقیه درسپاه استان با صدور پیامی مشترک رحلت بانوی مجاهد ومخلص حاجیه خانم سکینه پاک زادعباسی مادر سردار شهید علی شفیعی را تسلیت گفتند.

متن پیام به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت ام الشهید مرحومه حاجیه خانم سکینه پاک زاد عباسی مادر ارجمند شهید والامقام سردار سرافراز و جادوانه شهید علی شفیعی فرمانده محور لشکر ثارالله در دوران دفاع مقدس، موجب اندوه و تأسف فراوان شد.

آن بزرگ بانوی مومنه علاوه بر اینکه با سختی‌های فراوان برای تک فرزندش هم مادری کرد وهم پدری، با روحیه وشجاعتی وصف ناشدنی تا زمان شهادت فرزندش در عملیات کربلای ۴، هم رزمندگی کرد وهم پشت جبهه خدمت رسانی.

بی شک مجاهدت‌های فاطمی این مادر صبور و شاکر در تربیت فرزندی برومند که همواره نام و یاد او برای ایران و دیار کریمان موجب مباهات و الگوی وفاداری و فداکاری در دفاع از اسلام و انقلاب است برای همیشه ماندگار و الهام بخش همه مادران این سرزمین بوده و به مانند خورشیدی پر فروغ بر صفحات تاریخ این مرز و بوم خواهد درخشید.

ضمن عرض تسلیت این ضایعه به وابستگان این فقیده سعیده از درگاه کبریایی برای آن بانوی صالحه رحمت واسعه الهی و همنشینی با حضرت فاطمه زهرا (س) و فرزند شهیدش و برای بازماندگان و داغدیدگان مکرم، صبر و شکیبایی مسألت داریم.

پیام تسلیت استاندار کرمان

علی زینی وند استاندار کرمان در پیامی درگذشت مرحومه مومنه سکینه پاکذات عباسی مادر سردار شهید علی شفیعی را تسلیت گفت.

متن پیام استاندار کرمان به شرح زیر است:

«انالله و انا الیه راجعون

مادران بزرگوار شهدا، نمادهای صبر، اقتدار و سرفرازی و مایه عزت و افتخار هستند.

درگذشت الگوی ایثار و صبوری، اسوه اخلاق و مقاومت، مرحومه 'سکینه پاکذات عباسی' مادر سردار شهید علی شفیعی، که خود از زنان فعال در پشتیبانی جبهه در دوران دفاع مقدس در کرمان و مناطق جنگی بود را به مردم ولایتمدار استان کرمان تسلیت عرض می‌کنم.

در دیداری که با این مادر مجاهد داشتم بارها از رشادت‌ها، مهرورزی‌ها و احوالپرسی‌های سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و اشتیاق او به شهادت گفت و از تربیت و تقدیم کردن تنها فرزندش در راه اسلام و دفاع از ایران اسلامی با افتخار یاد کرد. او نمونه‌ای از زنان سرفراز دیار کریمان بود که ملت ایران به آنها و فرزندانشان افتخار می‌کند.

از درگاه خداوند متعال علو درجات و رحمت واسعه الهی برای آن فقیده صالحه مومنه و بردباری برای بازماندگان مسألت دارم. امید است به فضل و کرم الهی در جوار فرزند شهیدش، مشمول مقام خشنودی و رضای الهی و قرین رحمت پروردگار گردد.»

اخبار مرتبط

شهید داود چراغى: هدف من خدمت به اسلام و آزادى قدس است

تشییع پیکر ۳ شهید مدافع وطن بر شانه‌ دیار کریمان

احداث پارک شهید محبعلی فارسی در زاهدان +تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha