کم توجهی دانشگاه ها به سند دانشگاه اسلامی

کم توجهی دانشگاه ها به سند دانشگاه اسلامی

به گزارش سراج24 به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام مصطفی رستمی در مراسم تکریم و معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به رسالتی که دانشگاه‌ها بر عهده دارند، افزود: تولید علم یکی از رسالت‌های دانشگاه است. ایران به لحاظ تولید مقالات علمی با ارزش، ۳.۵ درصد از کل تولید علم دنیا را بر عهده دارد.

حجت‌الاسلام مصطفی رستمی حل مسائل و مشکلات کشور به وسیله دانشگاه را دیگر رسالت دانشگاهیان دانست و عنوان کرد: دانشگاه محل رجوع و حل مسائل است؛ بسیاری از مسائل و مشکلاتی که حل می‌شود به واسطه همین مراجعه به دانشگاه‌ها است.

وی با بیان اینکه اگر مسئله‌ای در کشور حل نشده، بدانید به دانشگاه‌ها واگذار نشده بیان کرد: از برخی صنایع گلایه و انتقاد داریم مردم هم گلایه دارند، وقتی دقت می‌شود می‌بینیم متأسفانه آن صنعت احساس می‌کند به دانشگاه نیاز ندارد.

وی با اشاره به اینکه تربیت کارشناسان و متخصصان برای بدنه اجرایی کشور دیگر رسالت دانشگاه است، افزود: هنوز با اجرایی شدن این رسالت فاصله داریم و به نقطه مطلوب و ایده‌آل نرسیده‌ایم.

رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور به سند توسعه دانشگاه اسلامی اشاره کرد و گفت: سند دانشگاه اسلامی، سند جامع برای اداره دانشگاه است اما چقدر این سند مورد توجه قرار گرفته است؟

حجت‌الاسلام رستمی خاطرنشان کرد: این سند شامل نظام‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، مدیریتی و فرهنگی است اما بطور رضایت بخش مورد توجه واقع نشده است.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha