علما و روحانیون با موضع گیری های درست موجب آرامش در جامعه باشند

علما و روحانیون با موضع گیری های درست موجب آرامش در جامعه باشند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی روز سه شنبه در دوره پرچمداران دین و اندیشه در سنندج اظهار کرد: فضای مجازی کاملاً با فضای حقیقی متفاوت است و واقعیت‌هایی که در فضای حقیقی وجود دارد بسیار متفاوت از فضای مجازی است.

وی افزود: در فضای مجازی حرف‌های بی سند، بی مبنا، بی پشتوانه و بدون تکیه گاه اجتماعی بسیاری بیان می‌شود لذا باید علما و روحانیون در این خصوص علاوه بر کنکاش و دقت ویژه در مسیر روشنگری در جامعه هم گام بردارند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه سخنان خود اظهار کرد: انسجام مصداق عینی وحدت در جامعه است و برای حفاظت از آن باید برخورد عالمانه داشته باشیم، به روز باشیم، به موقع موضع گیری کنیم و با بصیرت اقدام کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود علما و روحانیون کردستانی نسبت به اخبار و تحولات جامعه در داخل و خارج اطلاع داشته باشند و در خطبه‌هایشان در زمان مناسب و به موقع نسبت به توطئه‌های دشمنان موضع گیری و شفاف سازی صورت دهند.

وی افزود: سخنرانی و رفتار ما در جامعه باید آرامش بخش باشد و از الفاظ درست در زمان مناسب استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به انتخابات پیش رو در آغازین ماه‌های سال ۱۴۰۰ نیز اشاره کرد و گفت: امیدواریم علما و روحانیون با هدایت افکار عمومی و روشنگری مناسب در جلب مشارکت حداکثری مردم ایفای نقش کنند.

اخبار مرتبط

کردستان از امن‌ترین استان‌های کشور است

۱۸ بقعه استان مرکزی میزبان طرح نوروزی و آرامش بهاری است

رسانه های کردستان روحیه خودباوری و امید را در بین مردم تقویت کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha