امام‌ جمعه ایلام تاکید کرد؛

لزوم پرداخت زکات برای رفع مشکلات قشر ضعیف جامعه

لزوم پرداخت زکات برای رفع مشکلات قشر ضعیف جامعه

به گزارش سراج24، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار عصر دوشنبه در نشست کمیته فرهنگی زکات در ایلام اظهار کرد: زکات یکی از پایه‌ها و ستون دین مبین اسلام است و خروجی جمع‌آوری و پرداخت زکات باید برای رفع مشکلات اقتصادی قشر ضعیف جامعه هزینه شود.

وی در ادامه افزود: چنانچه مدیریت صحیحی در جمع آوری زکات شکل گیرد، خیلی از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

کریمی تبار بیان کرد: مسئله حائز اهمیت در اسلام، فراگیر شدن فرهنگ انفاق است.

رئیس شورای زکات استان ایلام در ادامه با بیان اینکه در استان ایلام ظرفیت‌های بسیار بزرگی در زمینه زکات وجود دارد گفت: به عنوان مثال تنها در حوزه کشاورزی در شهرستان دهلران میزان زکاتی که باید پرداخت شود بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان است که البته بخش بسیار کمی از این میزان زکات پرداخت می‌شود و در مناطق دیگر استان نیز اینگونه است.

امام جمعه ایلام در ادامه تصریح کرد: زکات یک پشتوانه مالی برای جامعه بویژه برای اقشار فقیر و بی بضاعت است و اگر تمامی افراد خود را نسبت به پرداخت آن مسئول بدانند، اقتصاد اسلامی تحقق پیدا کرده و شاهد حضور افراد مستمند در جامعه نخواهیم بود.

کریمی تبار با اشاره به اینکه پرداخت زکات آثار و برکات بسیاری در زندگی فرد دارد، تاکید کرد: عدم پرداخت و ترک کردن این واجب شرعی بسیاری را جهنمی خواهد کرد و آثار زیانبار فردی و اجتماعی را به دنبال دارد، زیرا مالی است که خداوند در آن حقی قرار داده و باید به نیازمندان جامعه پرداخت شود.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه پدیده‌های اجتماعی همچون سرقت عوامل متعددی دارند، اظهار کرد: عامل بسیاری از این انحرافات فقر و نداشتن شغل است.

امام جمعه ایلام در ادامه افزود: در صورت پرداخت خمس و زکات یک تعادل نسبی در جامعه پدیدار خواهد شد و فاصله گسترده طبقاتی که اکنون شاهد آن هستیم از بین می‌رود.

اخبار مرتبط

۱۷ میلیارد ریال صرف تامین وسایل توانبخشی مددجویان ایلامی شد

افتتاح نخستین مرکز نیکوکاری تخصصی مددکاری کشور در ایلام

ضرورت فعال شدن ستاد امر به معروف طی ماه مبارک رمضان در ایلام

0 نظر

ارسال نظر

capcha