تعطیلی سفر اربعین، فعالیت موکب‌ها را متوقف نکرده است

تعطیلی سفر اربعین، فعالیت موکب‌ها را متوقف نکرده است

به گزارش سراج24، مهدی طاهرخانی ظهر دوشنبه در دیدار با امام جمعه، مدیران و همچنین معتمدین شهر محمودآباد نمونه با اشاره به لغو سفر اربعین در سال جاری اظهار کرد: لغو این همایش بزرگ بزرگ شیعیان به منای توقف فعالیت موکب ها نبود و شاهد حضور فعالیت موکب ها در قالب فعالیت‌های مختلف در این مدت بوده‌ایم.

وی افزود: در طی همین یکسال اخیر موکب‌های استان قزوین در سیل سیستان و بلوچستان حضور مؤثر داشته و کمک قابل توجهی را به مردم آسیب دیده این منطقه ارائه کردند.

طاهرخانی عنوان کرد: با شیوع کرونا موکب‌های استان قزوین و همچنین هیئت‌های عزاداری نیز به کمک کادر درمان آمده و در قالب‌های مختلف تلاش کردند تا به مقابله با این ویروس منحوس بپردازند.

وی بیان کرد: خادمان موکب‌های اربعینی علاوه بر مبارزه با گسترش کرونا، برای حمایت و کمک به قشر آسیب‌پذیر جامعه وارد عمل شدند، به طوری که بسته‌های معیشتی بین خانواده‌های کم‌بضاعت توزیع می‌کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین تصریح کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات یادگار ارزشمند و ابدی شهید سلیمانی است و او با درک شرایط عتبات مقدسه این ستاد را تأسیس کرد.

وی عنوان کرد: امروز به برکت همین ستاد و همراهی مردم و کار دلی که صورت گرفته شاهد تحول در عتبات مقدسه هستیم و می‌بینیم که شرایط این مکان‌های مقدس به مراتب بهتر و آبرومندتر از قبل شده است.

طاهرخانی ادامه داد: ستاد بازسازی استان قزوین نیز در این مدت در حوزه بازسازی حرم طفلان مسلم با کمک مردم خیر گام‌های بزرگی برداشته و امیدواریم این کمک‌های مردمی استمرار داشته باشد.

وی در پایان یادآور شد: هیچ اعتبار دولتی تا به امروز صرف بازسازی عتبات عالیات نشده و تمام اقدامات صورت گرفته توسط مردم عاشق به اهل بیت کشور صورت گرفته است.

اخبار مرتبط

برخی مسئولان به دنبال تعطیلی کامل مراسم ماه مبارک رمضان هستند

جانبازان ۷۰ درصد استان مرکزی در مقابل ویروس کرونا واکسینه شدند

مساجد البرز بر اساس مجوز ستاد ملی کرونا نماز جماعت را برگزار کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha