سیری بر زندگی‌نامه شهید «منصور سودی»

سیری بر زندگی‌نامه شهید «منصور سودی»

به گزارش سراج24، شهید «منصور سودی» در سال 1342 شمسی در روستای امند از توابع استان زنجان دیده به جهان گشود. یکساله بود که خانواده‌اش از روستا راهی زنجان شدند. منصور از همان دوران کودکی، خیلی باهوش و مملو از احساس و عاطفه بود. هفت ساله بود که وارد دبستان ششم بهمن قدم گذاشت.

به خاطر هوش سرشاری که داشت دوران ابتدایی را با نمرات عالی به پایان رسانید. مقطع راهنمایی را در مدرسه فرح‌بخش با موفقیت تمام کرد و وارد دبیرستان طالقانی شد.

مدتی در مسجد حضرت رقیه(س) آموزش نظامی‌ را گذراند و در همان زمان در جلوی بیمارستان به بهانه‌ فروش کمپوت به مجروحین مبارز انقلابی کمک می‌کرد. مدتی نیز در پمپ بنزین خارج از شهر زنجان به نگهبانی پرداخت تا از انقلاب نو پای ایران پاسداری کند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل سپاه پاسداران درسال 1360 به جمع سبزپوشان سپاه اسلام ملحق شد و لباس مقدس پاسداری را بر تن کرد و مدتی بعد از آن، عازم جبهه شد. سال1361 بود که در عملیات بیت المقدس مجروح شد.

پیرو راستین ولایت‌فقیه بود، همیشه سعی داشت کارهایی که انجام می‌دهد رنگ خدایی داشته باشد و اعمالش جز برای رضای خدا نباشد. فرمایشات گهر بار حضرت امام‌(ره) را سرلوحه‌ی زندگی قرار داده و سعی در عمل به این فرامین داشت. در عملیات‌های متعددی شرکت کرد و با صدای دلنشین خود به ذکر دعا ، نوحه و مناجات پرداخت.

این شهید والامقام سرانجام پس از مدتی مجاهدت در راه اسلام، در مردادماه 1366 در عملیات نصر در ارتفاعات بلفت به جمع همرزمان شهیدش پیوست.

اخبار مرتبط

پیکر مادر ۲ شهید دفاع مقدس در تبریز تشییع شد

نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد

انتشار ۳۰ عنوان کتاب درباره فرماندهان شهید استان قم

0 نظر

ارسال نظر

capcha