فیلم مستند «نایب الامام» در شیراز رونمایی خواهد شد

فیلم مستند «نایب الامام» در شیراز رونمایی خواهد شد

به گزارش سراج24، کارگردان مستند «نایب الامام»، گفت: در این مستند تلاش کرده‌ایم به شکلی جامع، ابعاد مختلف زندگی و شخصیت آیت‌الله العظمی حسینی الهاشمی را به عنوان یکی از مشاهیر روحانی و از نام‌آوران فارس و ایران را به تصویر بکشیم.

محمدعلی یزدانی با بیان اینکه به تصویر کشیدن زندگی، آثار، خدمات و فعالیت‌های مشاهیر مختلف ایران، یکی از مهمترین وظایف فعالان سینما محسوب می‌شود، این مستند را معرفی کننده بخشی از تاریخ و یک چهره تاریخی و اثرگذار در بحث استکبارستیزی اواخر دوران قاجار و اوایل پهلوی دانست.

او با اشاره به انجام کار تحقیقی برای تولید این اثر مستند، گفت: این اثر مستند چهارشنبه ۱۳ اسفند با حضور جمعی از شخصیت‌های ملی و استانی اعم از روحانیون، فرهنگ وران و دوستداران و ارادتمندان آیت‌الله حسین‌الهاشمی و فرزند برومند آن شخصیت برجسته، اکران خواهد شد.

یزدانی گفت: استان فارس و دارالعلم شیراز طی قرون متمادی مرکز نشر علم و پرورش بزرگانی فراوانی در حوزه‌های مختلف بوده و معرفی این چهره‌های شاخص و مفاخر به نسل جوان، امری مهم و ضروری است که نباید از آن غافل شد.

کارگردان مستند نایب الامام، یادآور شد که در تهیه این اثر، ده‌ها هزار برگ اسناد موجود بررسی و بهره‌برداری شده است، گفت: برای این اقدام، عوامل و دست اندرکاران این اثر متحمل دشواری‌های فراوانی شده‌اند، هرچند که انتظار داشتیم افراد حقیقی و حقوقی بیشتری که می‌توانستند ما را در دسترسی به اسناد و مدارک بیشتر یاریگر باشند، همراه می‌شدند.

اخبار مرتبط

آیت الله مکارم شیرازی طرح حذف آیات جهاد از قرآن را محکوم کرد

سال ۱۴۰۰ به گسترش قرآن و فرهنگ اهل بیت (ع) اختصاص یابد

رزمایش بزرگ مواسات و همدلی نوروزی در حافظیه شیراز برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha