امور تربیتی یکی از رویش های انقلاب اسلامی است

امور تربیتی یکی از رویش های انقلاب اسلامی است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی عصر امروز در دیدار اعضای ستاد تربیتی آموزش و پرورش استان که در دفتر نمایندگی فقیه در سنندج برگزار شد، با تبریک ماه رجب و هفته امور تربیتی، به جایگاه پرورش و تزکیه از منظر قرآن پرداخت.

وی افزود: پرورش و تزکیه رسالت انبیای الهی، ائمه اطهار و در ادامه آنها وظیفه معلمان و عالمان است که باید به این مولفه مهم پرداخته شود.

وی عنوان کرد: خداوند رسول خود را از میان امت برگزیده است تا ضمن خواندن آیات الهی و تبیین مجموعه دین، انسانها را تعلیم و تربیت و تزکیه نموده و قرآن و حکمت الهی بیاموزند.

حجت‌الاسلام پور ذهبی نهادینه کردن تربیت و تزکیه را از اهداف معماران امور تربیتی عنوان کرد و گفت: مسئولین و دست اندرکاران امور تربیتی باید در مدارس با زمینه سازی و به صورت زیبا و جذاب، دین را به دانش آموزان معرفی کنند.

وی با اشاره به شیوع کرونا و تحت شعاع قرار گرفتن کلیه اقدامات از جمله فعالیت مدارس و برنامه‌های امور تربیتی، و ضرورت آمادگی برای مدیریت برنامه‌ها در دوران پساکرونا، گفت: از اکنون باید برای سال تحصیلی آینده برنامه‌ریزی کرده و برای برنامه‌های پرورشی و فرهنگی دانش‌آموزان و اقدامات تربیتی آمادگی داشته باشید.

 

در پایان این مراسم به صورت نمادین از یکی از مربیان امور تربیتی استان که در مسابقات بسیج فرهنگیان رتبه برتر استانی کسب کرده بود با اهدای لوح سپاس و تندیس تجلیل شد.

همزمان با هفته امور تربیتی ویژه برنامه هایی و نظیر این مراسم در سطح شهرستانها و مناطق برگزار و از مربیان و معاونین پرورشی و دست اندرکاران و فعالان امور تربیتی تجلیل می‌شود.

اخبار مرتبط

آزادسازی خرمشهر درس عبرتی برای همه دشمنان ایران اسلامی است

دولت آینده منطبق بر آموزه‌های انقلاب اسلامی تشکیل شود

شفافیت در عمل تضمین کننده تداوم حرکت انقلاب اسلامی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha