نمی توانیم کشورمان را به طمع ورزی های اسرائیل بسپاریم

نمی توانیم کشورمان را به طمع ورزی های اسرائیل بسپاریم

به گزارش سراج24 به نقل از شبکه ال بی سی لبنان، حسن فضل الله عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان اعلام کرد:  مزیت لبنان تنوع آن است و همه حق دارند نظر خود را در میان احترام به سایر دیدگاه‌ها ابراز کنند.  

وی در واکنش به اظهارات روز گذشته «الراعی» اسقف کلیسای مارونی لبنان که خواستار برگزاری یک کنفرانس بین المللی برای حل مشکلات داخلی لبنان شده است، افزود:  سیاست حزب الله مبتنی بر تحریم نیست بلکه هدف آن دیدار و دستیابی به تفاهمات مشترک است اما « الراعی» معتقد به حل بحران از طریق بین المللی است.  

فضل الله با بیان اینکه کشورهای خارجی همانند آمریکا که منافع رژیم صهیونیستی را مورد توجه قرار می دهند، حساب‌ها و ملاحظات خاص خود را دارند، گفت: دیدگاه ما با اسقف الراعی متفاوت است زیرا ما نمی‌توانیم  عامل اسرائیل و جاه طلبی‌های آن نادیده بگیریم پس بین المللی کردن، برای کشور خطرناک است.  

وی افزود:  ما شاهد آن هستیم که در لیبی، یمن و عراق چه اتفاقی افتاده است و ما می‌پرسیم که به عنوان مثال وضعیت مسیحیان در لیبی چگونه است؟ و بین المللی کردن اوضاع در این کشورها چه کمکی کرده است؟

نماینده مجلس لبنان با بیان اینکه راه حل از لبنان آغاز می‌شود، تاکید کرد: هیچ گونه اعتراضی در مورد کمک‌های بین المللی وجود ندارد اما باید طبق اولویت‌ها، عزت کشور و توافق نامه طائف باشد.

وی اعلام کرد که امکان قلدری خارجی‌ها برای کشور و دیکته کردن توصیه‌ها وجود ندارد.

فضل الله با بیان اینکه دیدگاه الراعی نمایانگر دیدگاه همه مردم لبنان نیست، گفت:  نباید کمک را  با بین المللی شدن موضوع اشتباه گرفت.

به اعتقاد وی آن‌ها می‌خواهند در چارچوب یک درگیری داخلی جریان آزاد ملی را تحت فشار قرار دهند و سالها آن را مسئول بدانند.

این نماینده مجلس لبنان با بیان اینکه رابطه حزب الله با جریان ملی آزاد، بسیار عالی و برقرار است و در این رابطه تجدیدنظر نشده است، گفت:  در برخی موارد اخیراً اختلافاتی پیش آمده است اما تفاوت دیدگاه‌ها طبیعی است زیرا ما یک حزب واحد نیستیم.

فضل الله بر ضرورت بازگشت به قانون اساسی و تشکیل دولت تاکید کرد.

اخبار مرتبط

تقدیر دبیرکل حزب الله از مقاومت شجاعانه قدس در برابر صهیونیستها

سردار حجازی حامی و پشتیبان مقاومت بود

شهید صدر سنگ بنای مقاومت اسلامی در عراق را بنا نهاد

0 نظر

ارسال نظر

capcha