پایگاه خبری میدل ایست مانیتور - Middle East Monitor:

بن سلمان با یک بنیاد خیریه آدم می‌کشد؟

بن سلمان با یک بنیاد خیریه آدم می‌کشد؟

به گزارش سراج24، پایگاه خبری «میدل ایست مانیتور» در گزارشی با تشبیه پادشاهی عربستان سعودی و بن سلمان با دولت پلیسی استالین نوشت: «در عربستان کنونی، محمد بن سلمان از هر ابزاری برای امنیتی کردن کشورش استفاده می‌کند و حتی بنیاد خیریه وی نیز، در پوشش انجام اقدامات خیرخواهانه، اقدام به استخدام جاسوس و آدم کُش می‌کند».

امری که عملاً دولت عربستان را شبیه رژیم‌های سفاک و دیکتاتوری، نظیر رژیم استالین در شوروی کرده است. دولت کنونی آمریکا باید سکوت خود را در مورد جنایات بن سلمان بشکند و مصونیتی که وی در سال‌های اخیر از آن بهره برده و در سایه آن، اقدامات ضدانسانی نظیر «قتل جمال‌خاشقچی» را انجام داده، پایان بخشد.

پایگاه خبری میدل ایست مانیتور در گزارش خود به روایت ماجرای بازداشت یکی از شهروندان عربستانی که توسط رژیم بن‌سلمان و سیستم امنیتی آن، از مدت‌ها قبل دستگیر شده، پرداخته و در گزارش خود، بی‌قانونی‌های دولت بن سلمان در برخورد با فعالان سیاسی و نقض حقوق آن‌ها و حتی تعقیب مخالفان سیاسی رژیم عربستان در خارج از این کشور و آزار و اذیت و حتی قتل آن‌ها را مورد توجه قرار داده است.

این رسانه می‌نویسد: «تماس تلفنی با خانواده تنها یک دقیقه به طول انجامید. این تماس تلفنی پس از گذشت 23 ماه از بازداشت «عبدالرحمان‌الصدان» کارمند مرکز هلال احمر عربستان در ریاض انجام شده است.جایی که وی در چهارچوب عملیات‌های امداد و نجات فعالیت می‌کرد.

خانواده الصدان علی رغم تلاش‌های فراوان، به هیچ عنوان موفق به دیدار و گفتگو با وی در مدت 23 ماهه اخیر نشده بودند. مکرراً به آن‌ها گفته می‌شد که «عبدالرحمان الصدان» تحت بازجویی است و هرگونه ملاقات و تماس تلفنی با وی ممنوع است.

در 12 فوریه سال گذشته میلادی، تلفن منزل خانواده الصدان به صدا درآمد. این عبدالرحمان بود که با آن‌ها تماس گرفته بود. وی حق نداشت هیچ چیز الا این نکته را بگوید که در زندان بدنام «Al Ha'ir» نگهداری می‌شود. زندانی که فوق امنیتی بوده و محل نگهداری زندانیان سیاسی است و در جنوب ریاض واقع شده است.

خواهر عبدالرحمان الصدان می گوید که از صدایِ بردارم اینطور به نظر می آمد که او نمی خواهد ما را نگران کند و فقط می‌خواست خبر سلامتی اش را به ما بدهد.

با این حال، صدایی در پس زمینه مکالمه تلفنی عبدالرحمان الصدان با خانواده اش مدام می‌گفت که «وقت تماس تلفنی‌اش به پایان رسیده» و سپس به طور ناگهانی، تماس تلفنی بدون اینکه الصدان خداحافظی کند، قطع شد. درست از همان زمان تاکنون، هیچ خبرِ دیگری از عبدالرحمان الصدان نشده است.

الصدان از ابتدای بازداشتش، فقط و فقط یک تماس یک دقیقه‌ای با خانواده اش برقرار کرده است و هنوز کسی از سرنوشت او در زندان های رژیم عربستان اطلاع ندارد.

زندان مخوف عربستان کجاست؟

تاکنون دستگاه امنیتی عربستان هیچ توضیحی در مورد دلیل اصلی بازداشت عبدالرحمان الصدان نداده است. هیچ اتهامی نیز تا این لحظه، علیه وی مطرح نشده است. مقام‌های عربستانی نیز هیچ توضیحی در مورد این مسئله ارائه نمی‌کنند و اینطور به نظر می‌رسد که تمامی درها بسته شده‌اند.

خانواده عبدالرحمان الصدان تاکید کرده‌اند که تا مدت‌ها اصلاً نمی‌دانستند چه بر سر وی آمده است. تنها این شاهدان عینی بازداشت الصدان بودند که به خانواده وی در مورد بازداشت وی توسط نیروهای امنیتی عربستان خبر دادند. بسیاری از افراد نیز از ترس دستگاه امنیتی عربستان، ارتباط خود را با خانواده الصدان قطع کرده‌اند.

عبدالرحمان الصدان پس از فارغ التحصیلی خود از دانشگاه کالیفرنیا، تصمیم به بازگشت به عربستان سعودی گرفت. خواهد الصدای می گوید که او می خواست تا به کشورش خدمت کند و آن را بسازد. با این حال، تنها چیزی که او در نظر نگرفته بود این نکته بود که عربستان در دوره محمد بن سلمان، به یک زندان بزرگ تبدیل شده و عملا شبیه دولتی شده که جوزف استالین در شوروی ایجاد کرده بود. یک دولت پلیسیِ تمام عیار که همه کس و همه چیز را سرکوب می کند.

منتقدان سیاسی در عربستان کنونی، بدون هرگونه اتهام خاصی بازداشت می‌شوند و هیچ زمان مشخصی برای برای دوره حضور آن‌ها در زندان وجود ندارد. در نهایت نیز وارد دادگاه های عربستان می شوند و مجبور می‌شوند چیزهایی را بگویند که تحت شکنجه به آن‌ها القا شده است.در این زمینه به طور خاص می‌توان به "جمال خاشقچی" و قتلِ فجیع او در کنسولگری عربستان در استانبول، توسط نیروهای امنیتی رژیم بن سلمان اشاره کرد.

شبکه قتل و تروری که بن سلمان در عربستان ایجاد کرده، واقعا پیچیده و مخوف است. این شبکه، بنیاد خیریه بن سلمان با نامِ MiSK را نیز در برمی‌گیرد که در سال 2011 و با هدف اعلامی ایجاد فرصت برای توسعه جامعه عربستان و شکوفا شدن استعدادها بنیان گذاشته شده است.

بدون تردید این هدف، فی الذات خیلی خوب است و اگر سَری هم به وب سایت بنیاد خیریه مذکور بزنید، شمار زیادی از پروژه‌های ارزشمند آن را مشاهده خواهید کرد. با این حال، در رابطه با این بنیاد، نکات منفی نیز وجود دارد که به طور خاص نمونه آن را می‌‍توان در اعلام شکایت «سعد الجبری» از مقام‌های امنیتی سابق عربستان علیه بن سلمان مشاهده کرد. این فرد، یک ماه قبل از بازداشت رئیس ِمعروفش «محمد بن نایف» توسط بن سلمان، از عربستان گریخت.

الجبری در شکایت قضائی خود که در واشنگتن به ثبت رسیده، تاکید کرده که بن سلمان یک تیم ترور را یک الی دو هفته پس از ترور خاشقچی در استانبول، به کانادا فرستاده و آن ها سعی کرده‌اند تا وی را نیز بکشند. نکته اصلی در این میان این است که ظاهرا بن سلمان از بنیاد خیریه خود در واشنگتن جهت جذب شهروندان سعودی و استفاده از آن ها جهت مقاصد جاسوسی و ترور مخالفان بهره می‌برد.

«سلطان ترور و وحشت» در عربستان کیست؟

دو تن از افرادی که دولت عربستان آن‌ها را(در بنیاد خیریه بن سلمان در واشنگتن) استخدام کرده، برای توئیتر کار می‌کردند و کارشان جمع آوری اطلاعات در مورد مخالفان عربستانی و ارائه آن‌ها به دستگاه امنیتی این کشور و شخص بن سلمان و «سعود القحطانی» از مسئولان رده بالای دولت عربستان که ترورهای خارجی آن را مدیریت می‌کند، بوده است. قحطانی همان کسی از که نام وی در پرونده ترور خاشقچی به کرات تکرار شد و بسیاری خواستار برخورد جدی با این تروریست شدند. او در عربستان، با نامِ «سلطان ترور و وحشت» شناخته می‌شود و همه از وی می‌ترسند.

خواهر عبدالرحمان الصدان نیز بر این باور است که افرادی که برای بنیاد خیریه بن سلمان در آمریکا کار می‌کرده‌اند، هویت وی را برای سیستم امنیتی عربستان فاش کرده اند ودر نهایت موجبِ دستگیری او شده‌اند. ظاهرا برخی افراد به خانواده عبدالرحمان الصدان گفته اند که حساب کاربری وی توسط جاسوسان سعودی هدف قرار گرفته است.

الصدان بارها در مورد میزان فقر در عربستان و سختی های جوانان عربستانی در یافتن شغل صحبت کرده بود و پُست گذاشته بود. افراد خانواده الصدان می‌گویند که او به هیچ عنوان یک فرد سیاسی نبوده و صرفاً دغدغه مردم کشورش را داشته است. همین مسئله که وی غمخوار مردم کشورش بوده کافی است تا بن سلمان وی را دشمن خود بداند. در این رابطه، بنیاد خیریه بن‌سلمان که ظاهری زیبا دارد، عملاً پروژه تروریستی وی را علیه مخالفانش به پیش می‌برد.

اخبار مرتبط

داعش مسولیت ترور یک نظامی طالبان را برعهده گرفت

بازداشت ۴ تروریست داعشی در سلیمانیه عراق

ترور سردار سلیمانی نتیجه عکس داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha