اهدای ۵۲۰۰ سبد غذایی به کودکان مبتلا به سوءتغذیه در البرز

اهدای ۵۲۰۰ سبد غذایی به کودکان مبتلا به سوءتغذیه در البرز

به گزارش سراج24، ابوالفضل فلاح‌قنبری با بیان اینکه کمک به رفع سوءتغذیه کودکان زیر ۶ سال یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد امام خمینی (ره) محسوب می‌شود، اظهار کرد: در این راستا از ابتدای سال جاری تاکنون طی چهار مرحله یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای پیشگیری از ابتلاء به سوءتغذیه کودکان زیر ۶ سال مددجوی کمیته امداد و کودکان نیازمند غیرمددجو پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در این طرح، کمیته امداد و دانشگاه علوم پزشکی استان البرز برای شناسایی کودکان مبتلابه سوءتغذیه با هم همکاری می‌کنند، تصریح کرد: یک هزار و ۳۰۰ کودک نیازمند کمتر از ۶ سال ۵ هزار و ۲۰۰ سبد غذایی پیشگیری از سوءتغذیه کمیته امداد البرز را دریافت کردند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) البرز با تأکید بر اینکه تهیّه سبدهای حمایت غذایی با نظارت کارشناس علم تغذیه انجام می‌شود گفت: مشارکت خیران برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر ۶ سال قطعاً در بهبود آن‌ها اثرگذار است و خیران می‌توانند با حمایت از طرح هم‌سفره در رفع سوءتغذیه کودکان زیر ۶ سال مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه سرپرست خانوارهای مشمول طرح با مراجعه به فروشگاه‌های تعیین‌شده اقلام سبد حمایت غذایی را دریافت می‌کنند، افزود: برنج، لبنیات، حبوبات، تخم‌مرغ، شیر و خرما اقلام سبد غذایی توزیع‌شده بین کودکان نیازمند را تشکیل می‌دهد.

فلاح‌قنبری با اشاره به اینکه این نهاد کمک به رفع سوءتغذیه مادران باردار و شیرده نیازمند را نیز در دست اجرا دارد، متذکر شد: پرداخت کمک‌هزینه فرانشیز و خدمات ویژه درمان، ارتقای شاخص‌های بهداشتی نیازمندان و کمک به تأمین تجهیزات و درمان بیماران صعب‌العلاج نیازمند نیز ازجمله اقدامات کمیته امداد برای کمک به تأمین سلامت نیازمندان است.

اخبار مرتبط

سارقین مسلح طلافروشی کرج دستگیر شدند

آمادگی حسینیه‌های البرز برای مقابله با کرونا

برگزاری چهاردهمین مرحله رزمایش مواسات و همدلی البرز

0 نظر

ارسال نظر

capcha