نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده در استان قم

نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده در استان قم

به گزارش سراج24، در این نشست، اساتید و فعالان حوزه زنان و خانواده با موضوع «نحوه شبکه‌سازی و هم‌افزایی در جهت کاهش آسیب‌های خانواده» به گفت و گو پرداختند.

با توجه به شیوع ویروس کرونا، این نشست استانی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هم به صورت حضوری و هم به صورت مجازی تشکیل شد.

از افراد حاضر در جلسه می‌توان از خانم «دکتر قنبری» معاونت خواهران ستاد خاتم و دبیر طرح عفاف و حجاب خاتم، «حجت الاسلام وافی» فعال جمعیت، مدیر مؤسسه روایتگران نور و کانون اندیشه کوثر، «خانم سایری» مشاور خانواده و مدیر حوزه علمیه حضرت آمنه سلام الله علیها، «خانم کامیار» فعال و پژوهشگر حوزه خانواده از پژوهشکده زن و خانواده، خانم «دکتر مؤذن» عضو هیات مدیره اندیشکده زن و خانواده مانا و مدیر کانال تخصصی مجاز بانو، خانم «دکتر ملک خانی» و «خانم فتحی» از پژوهشگران حوزه خانواده و فضای مجازی، «خانم آژیر» از اعضای مقر کتاب، «خانم احمدی» معاونت فرهنگی (خواهران) سازمان  تبلیغات اسلامی استان و خانم «دکتر میرجعفری» مسئول رصد و آسیب‌های اجتماعی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران و «خانم شهرکی» از آستان قدس حضرت معصومه سلام الله علیها نام برد.

دراین نشست گفتمانی، طرح‌هایی به جهت کاهش آسیب‌های خانواده پیشنهاد گردید. این طرح‌ها عبارتند از: واسطه‌گری طلاق، استفاده از ظرفیت دختران مجرد برای ترمیم آسیب‌های دختران مجرد، فعالیت گروههای مشاوره محله به محله و منطقه به منطقه، ایجاد حلقه‌های میانی جهت کاهش آسیب‌ها، کشیدن نقشه راه و تقسیم کار با توجه به ظرفیت‌ها.

در نهایت، مقرر گردید به جهت شناسایی و تکمیل شبکه، جلسات به صورت ماهیانه ادامه داشته باشد تا افراد و مجموعه‌ها براساس توان و ظرفیت خود، هرکدام قدم عملی و کاربردی برای کاهش آسیب‌های خانواده بردارند.

اخبار مرتبط

پیام تسلیت امام جمعه اردبیل در پی درگذشت امام جمعه اسبق پارس‌آباد

مسابقه«آیت زیبایی»توسط روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه برگزار می شود

نماز جمعه این هفته در استان بوشهر برگزار نمی‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha