بازگشت ۱۶ پدر به آغوش خانواده

بازگشت ۱۶ پدر به آغوش خانواده

امید کهربایی در سمنان اظهار کرد: با کمک خیران ستاد دیه، مساعدت مراجع قضایی و تلاش مددکاران زندان‌ها، هم‌زمان با ولادت باسعادت حضرت علی (ع)، ۱۶ نفر از زندانیان با پرداخت بدهی و جلب رضایت شکات یا اعطای خدمات قضایی از زندان‌های این استان رهایی یافتند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی تربیتی استان سمنان تأکید کرد: از مجموع ۱۶ نفر که هم‌زمان با میلاد مولای متقیان حضرت علی (ع) و روز مددکار آزاد شدند، چهار نفر توسط خیران و بقیه با پیگیری مددکاران و اعطای مرخصی پایان حبس توسط مراجع قضایی آزاد شدند.

کهربایی با اشاره به لزوم ترویج روحیه پیروی از سیره علوی و دستگیری از درماندگان در جامعه گفت: با تلاش‌های ستاد دیه و مشارکت خیران، در حال حاضر هیچ زندانی نیازمند بدهکار با بدهی کمتر از ۵۰ میلیون تومان در استان سمنان نداریم که فقط به دلیل این بدهی تحمل حبس کند.

او گفت: با پیگیری ستاد دیه استان و مسؤولان زندان‌ها، تا پیش از پایان سال، آمار زندانیان غیرعمد با بدهی زیر ۱۰۰ میلیون تومان نیز به صفر خواهد رسید.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی تربیتی استان سمنان گفت: با تلاش ستاد دیه و مددکاران زندان‌های استان از ابتدای امسال تاکنون، ۸۲ زندانی جرائم غیر عمد از بند حبس رهایی یافته‌اند.

کهربایی اظهار کرد: ۵۸ نفر از این زندانیان با کمک نقدی ستاد دیه و خیران و ۲۴ نفر با مشاوره مددکاران و از طریق صلح و سازش از زندان‌ها آزاد شده‌اند.

وی افزود: مجموع بدهی این زندانیان بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده که یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به‌صورت کمک ویژه و پرداخت بدهی‌ها از سوی ستاد دیه و نیکوکاران استان و بیش از هشت میلیارد تومان با گذشت شاکیان و بقیه با قبول اعسار به تقسیط توسط مراجع قضایی تأمین شده است.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی تربیتی استان سمنان از برگزاری پویش «پدران آسمانی» از روز ولادت حضرت علی (ع) تا مبعث رسول اکرم (ص) خبر داد و گفت: این پویش با هدف آزادی پدرانی که به دلیل ناتوانی از ادای دیون مالی زندانی شده‌اند، برگزار می‌شود.

کهربایی افزود: این پویش با همت مردم نوع‌دوست استان و مشارکت اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی تربیتی و ستاد دیه استان  سمنان آغاز به کار کرده و نیازمند حمایت اجتماعی همه مردم همدل استان است.

او تصریح کرد: گزارش کمک‌های جمع‌آوری‌شده از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود و علاقه‌مندان برای شرکت در این عمل خیر به هر میزان که تمایل دارند، حتی با پرداخت ۱۰ هزار تومان می‌توانند در این پویش استانی مشارکت کنند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی تربیتی استان سمنان خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند کمک‌های خود را از طریق واریز مبلغ به شماره کارت بانکی ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۸۷۸۵۸ یا شماره حساب ۰۱۰۵۷۰۱۶۸۷۰۰۵ نزد بانک ملی به نام ستاد دیه استان سمنان اقدام کنند.

اخبار مرتبط

امام جمعه اهواز به تنهایی یک دولت در سایه است

آیت الله العظمی شاهرودی در زمره مفاخر ارزشمند جهان اسلام است

شب شعر سمنان با موضوع ولادت امام رضا(ع) برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha