ریشه مشکلات و گرفتاری‌ها در انتخاب‌های احساسی است

ریشه مشکلات و گرفتاری‌ها در انتخاب‌های احساسی است

به گزارش سراج24، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی در خطبه‌های نماز جمعه شهر بیرجند ضمن تبریک میلاد امام علی(ع) اظهار داشت: وجود حضرت علی(ع) آنچنان که باید برای مردم شناخته شده نیست.

وی افزود: در آیه مباهله پیامبر گرامی اسلام(ص) تصریح می‌کند که علی(ع) جان من است.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه از فضایل حضرت در هر سطح و مقطعی از تاریخ، سخنان بسیاری بیان شده است، تصریح کرد: ما شیعیان به تأسی از حضرت علی(ع) در اجرای عدالت و رعایت حقوق دیگران باید الگو و اسوه باشیم.

عبادی عنوان داشت: حضرت علی(ع) به عنوان یک جریان عدل و حق در مقابل ظلم و باطل مطرح است که باید به عنوان یک مسیر درست انتخاب شود.

وی به انتخاب‌های ناصحیح در جامعه و زندگی انسان اشاره و بیان کرد: اگر انسان با اختیار خودش مسیر نادرست انتخاب کند گرفتار جبر اجباری می‌شوند، چراکه تعیین سرنوشت انسان بر عهده خود او است.

امام جمعه بیرجند تأکید کرد: انتخاب‌ها باید معیار عقلی و منطقی داشته باشد نه احساسی، چراکه ریشه مشکلات و گرفتاری‌ها به انتخاب خود ما برمی‌گردد.

عبادی با بیان اینکه ما اگر آرمان و مطلوبی داریم باید به دنبال علت آن برویم چون نمی‌شود از جهل، میوه علم بچینیم، تصریح کرد: مردم ما بیش از ۴۰ سال در مقابل مشکلات گوناگون پای آرمان‌های انقلاب و اسلام ایستادند و دشمنان را مأیوس کردند.

وی افزود: اکنون نیز انتظار می‌رود برای تحقق منویات انقلاب و اسلام به‌صورت کارشناسی‌شده و با عقل و شناخت به دنبال علل و اسبابی بروند که مشکلات از جامعه رخت بربندد.

اخبار مرتبط

منابع کشور باید در مسیر حل مشکلات مردم قرار گیرد

توجیه مردم در دفاع از انقلاب، نباید تحت شعاع مشکلات جامعه قرار گیرد

ریشه مشکلات کنونی کشور داخلی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha