کتائب حزب الله:

حملات آمریکا توسط عربستان و امارات تامین مالی می‌شود

حملات آمریکا توسط عربستان و امارات تامین مالی می‌شود

به گزارش سراج24، کتائب حزب الله عراق روز جمعه از شهادت یکی از رزمندگان خود در حمله هواپیما‌های آمریکایی به مرز سوریه و عراق خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، در بیانیه این حزب آمده است که سلام زاید الشرفی از اعضای مقاومت اسلامی کتائب حزب الله که به منظور حفاظت از عراق و مردم آن در برابر باند‌های تروریستی داعش در مرز بین عراق و سوریه حضور داشت، در حمله هوایی آمریکا به شهادت رسید.

بر اساس این بیانیه، شهید الشرفی عضو تیپ ۴۶ عملیات حوزه جزیره و بادیه الحشد الشعبی در منطقه القائم عراق بود که با شهادتش به خیل شهدای راه دفاع از حاکمیت و شرافت عراق پیوست.

کتائب حزب الله تاکید کرد: «دشمن آمریکایی همچنان به جنایت خود در کشتار محافظان سرزمین و مردم شریف عراق ادامه می‌دهد و مادامی که دستمزد این کشتار‌ها از عربستان سعودی و امارات می‌آید، دست از ریختن خون بی گناهان برنمی‌دارند».

کتائب حزب الله ضمن تاکید بر حق ملت عراق در پاسخ به این جنایت بزدلانه آمریکا گفت کشوری که خاستگاه این تجاوزهاست و به خصوص عربستان سعودی و امارات بهای آن را خواهند داد.

کتائب حزب الله گفت: «پیشتر نیز هشدار داده بودیم که طرف‌هایی که مورد حمایت عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی هستند، می‌خواهند توطئه‌ای را اجرا کنند تا دولت شرور آمریکا را به حمله‌ای علیه مواضع الحشد الشعبی سوق دهند».

در این بیانیه آمده است: «هواپیما‌های شناسایی این حمله وحشیانه از پایگاه الظفره امارات برخاسته و از آسمان عربستان سعودی عبور کرده بودند».

کتائب حزب الله تاکید کرد: «تجاوز مزبور نشان می‌دهد که سیاست‌های خصمانه آمریکا در قبال ملت‌های ما بر خلاف امید فریب خوردگان، با تغییر دولت آن تغییر نمی‌کند و تغییر نقاب‌ها چهره قبیح آمریکا را نمی‌تواند مخفی نگاه دارد».

این جنبش افزود: «ما از اعضای شریف پارلمان عراق و گروه‌های سیاسی این کشور می‌خواهیم برای بیرون راندن اشغالگران آمریکایی و محاکمه خیانتکاران اقدام کنند».

کتائب حزب الله گفت: «اگر اظهارات آمریکایی‌ها درباره همکاری یک دستگاه امنیتی عراق در ارائه اطلاعاتی برای حمله به مواضع نیرو‌هایی عراقی که مدافع وطنشان هستند، ثابت شود، این اعترافی خطرناک به نقش خیانتکاران است».

به گزارش رسانه‌های عراقی، هواپیما‌های آمریکایی بامداد جمعه منطقه بین «البوکمال» سوریه و «القائم» عراق در مرز میان دو کشور را هدف قرار داد.

گزارش‌های اولیه نیز از به شهادت رسیدن یک نفر و زخمی‌شدن چند نفر دیگر حکایت داشت. صابرین‌نیوز اعلام کرد آمریکا یک ساختمان خالی و نقطه دیگری را که متعلق به گروه‌های مقاومت بوده هدف قرار داد که به شهادت یک نفر و جراحت‌های جزئی چند نفر دیگر منجر شد.

بعد از این گزارش‌ها، وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای تایید کرد ارتش آمریکا به دستور جو بایدن مواضعی را در شرق سوریه بمباران کرد و این حمله بر اساس اطلاعات دریافتی از سمت دولت عراق انجام شده است.

وزارت دفاع عراق عصر امروز (جمعه) اظهارات وزیر دفاع آمریکا در این خصوص را عجیب خواند و گفت: «ما ضمن تکذیب این خبر می‌گوییم که همکاریمان با نیرو‌های ائتلاف بین المللی محدود به هدف معینی است که برای تشکیل این ائتلاف به خصوص در زمینه مبارزه با داعش و تهدید آن برای عراق مشخص شده است به گونه‌ای که حاکمیت عراق و تمامیت ارضی عراق را حفظ کند».

اخبار مرتبط

حمله به مساجد، انتقام شکست آمریکا در افغانستان است

مقامات اربیل نسبت به تجاوزات ترکیه به شمال عراق چشم پوشی می کنند/تلاش اقلیم برای استقلال

کارمند وزارت فرهنگ عراق به دلیل حضور در نشست صهیونیستی اربیل برکنار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha