امام علی (ع) محور وحدت جامعه اسلامی است

امام علی (ع) محور وحدت جامعه اسلامی است

به گزارش سراج24، آیت الله حبیب الله شعبانی موثق در تجمع بزرگ مداحان استان همدان اظهار کرد: حضرت علی (ع) در باطن و ظاهر شاگردی پیامبر اکرم را (ص) کرده است، از پیامبر روایت نقل شده است که علی تربیت شده من است.

وی با بیان اینکه علی علیه السلام چکیده همه انبیا و اولیا الهی است، ادامه داد: خداوند همه فضل‌ها را به علی و فرزندانش داده است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به سختی‌های پیامبران در مسیر دعوت از انسان‌ها برای خداپرستی، افزود: اینکه پیامبران حرف از نجات انسان‌ها بزنند و مورد تمسخر قرار گیرند بر قلب پیامبران سنگینی می‌کرد، برای پیامبران سخت بوده است که ببیند مردم به سمت گمراهی می‌رفتند.

شعبانی با بیان اینکه گاهی اوقات خداوند می‌خواهد به پیامبر دلداری دهد برای اینکه پیامبران از گمراهی مردم غصه می‌خوردند، افزود: این مسئله سختی بر پیامبر اکرم (ص) و سایر انبیا الهی تحمیل می‌کرد به همین دلیل خداوند علی علیه السلام را سنگ صبور سختی‌ها پیامبر قرار دادند.

وی با اشاره به اینکه اهل بیت دردمند و غصه خور مردم بوده‌اند، افزود: کسانی که منصوب به اهل بیت هستند باید مانند مداحان غصه خور و دغدغه‌مند معرفت و معنویت مردم و مستمع را باشند.

امام جمعه همدان علی علیه السلام محور وحدت جامعه اسلامی دانست و گفت: این علی (ع) محور وحدت جامعه ما است، ولادت علی (ع) در منابع اهل سنت نقل شده  و مورد تأیید همه ما است.

وی با اشاره نقل غزالی از علمای بزرگ اهل سنت، ادامه داد: علی محور وحدت است و اهل سنت محبت علی را دارند، غزالی از علمای اهل سنت نقل می‌کند کسی اگر با محبت اهل بیت از دنیا برود شهید شده است.

شعبانی با بیان اینکه زاده شدن علی در بیت الله حرف و نکته‌های فراوانی برای اهل فکر دارد، اضافه کرد: ما این رویداد و اتفاق را حتی در مورد تولد حضرت عیسی (ع) و حضرت مریم هم نداریم و ایشان برای تولد عیسی از خانه خدا بیرون شد اما مادر حضرت علی داخل بیت الله فرزند به دنیا می‌آورد.

وی تولد و شهادت حضرت علی در مسجد و حریم امن الهی را یک مورد نادر عنوان کرد و گفت: آن بزرگوار در بیت الله به دنیا آمد و در مسجد شهید شد این یعنی که یک ثانیه غیر از خدا راه به این بشر ندارد و او اعجوبه خلقت است.

شعبانی با بیان اینکه جامعه مداحان ما برجستگی‌هایی دارند اما گاهی با آسیب‌هایی روبرو هستیم که لازم است پیشکسوتان و اساتید با جوانان ارتباط داشته باشند، افزود: هیآت و مداحی یک رسانه قوی است و باید مواظب سلامت این رسانه بود.

وی ادامه داد: در طول تاریخ مداحان، واعظان و شاعران که ظهور و بروز اجتماعی داشتند در نزد اهل بیت ارزش داشتند و این به علت رسانه بودن مداحی است.

شعبانی گفت: مداحی هم هنر و هم تعمیق باورهای دینی است، دستگاه اهل بیت (ع) دستگاهی است که به ما آبرو داده است.

امام جمعه همدان در پایان با تاکید بر اینکه باید راهکارهای معرفت افزایی در هیئات را بررسی کنیم، گفت: باید قدر این رسانه و پایگاه ابلاغ معارف اهل بیت را بدانیم.

اخبار مرتبط

امام جمعه راوند استان اصفهان: پل راوند، نیازمند توجه مسئولین است

غار علیصدر «حیاط خلوت» است یا نیست؟/ تحقیق و تفحص پاسخ خواهد داد

وزیر ارشاد سخنران مراسم ۲۲ بهمن در همدان

0 نظر

ارسال نظر

capcha