سریال شهید رحیم آنجفی در اراک تولید می‌شود

سریال شهید رحیم آنجفی در اراک تولید می‌شود

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی سپاه روح الله، محسن کریمی ظهر چهارشنبه در نشست تخصصی با رئیس مرکز سیمای استان‌های صداوسیما گفت: صدا و سیما همچون دانشگاهی بزرگ برای تربیت و هدایت افکار عمومی به سمت معارف اسلامی و انقلابی است و تجربیات این سال‌ها نشان داده که این دانشگاه بسیار می‌تواند در فرهنگ سازی و تحقق راهبردهای انقلاب اسلامی اثرگذار باشد.

وی افزود: خوشبختانه تاریخ انقلاب اسلامی پر از سوژه‌ها و مقاطع نابی است که حماسه سازی های ملت ایران موجب شده تاریخ ۴۲ ساله انقلاب همواره پر از درس‌ها و عبرت‌های فراوان باشد که بازخوانی آنها برای نسل جوان لازم و ضروری است. یکی از مقاطع مهم و حساس تاریخ انقلاب مقطع هشت ساله دفاع مقدس است که همچون گنجی عظیم در اختیار ماست و باید قدر این گنج را به خوبی بدانیم و از آن درست بهره برداری کنیم.

هنرهای نمایشی ظرفیت‌های بسیار زیادی برای تأثیرگذاری دارند

فرمانده سپاه روح‌الله ادامه داد: با توجه به گستردگی هنرهای نمایشی امروز به این نقطه رسیدیم که این مسئله ظرفیت‌های بسیار زیادی برای تأثیرگذاری دارند که باید از آنها به خوبی استفاده کرد. استان مرکزی در سال‌های قبل از انقلاب و در طول انقلاب اسلامی با وجود بزرگمردانی همچون امام خمینی (ره) منشأ تحولات بسیار عظیمی در دنیا شده و تاریخ استان مرکزی پر از مفاخر و بزرگمردانی است که همگی منشأ تحولات بزرگی بوده‌اند.

کریمی تاکید کرد: یکی از مقاطعی که تاریخ استان مرکزی سرشار از افتخارآفرینان و غیورمردانی حماسه ساز است دفاع مقدس است که بیش از ۶۲۰۰ شهید والامقام در کنار رزمندگان، پیشکسوتان، آزادگان و جانبازان نقش آفرینی کرده‌اند. وجود شهدای شاخص استان مرکزی که از اقشار مختلف مردم بودند یک نقطه قوت در تاریخ دفاع مقدس استان است.

شهید رحیم آنجفی از بزرگترین افتخارات استان مرکزی است

وی بیان کرد: یکی از شهدای والامقام شهید رحیم آنجفی است که عمده رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس در کشور ایشان را به خوبی می‌شناسند و از افتخارات این شهید والامقام به خوبی آگاه هستند. شاخصه‌های رفتاری شهید آنجفی همچون تقوا، ادب، هوشیاری و شجاعت همواره زبانزد رزمندگان و گروه‌ها و گردان‌های دفاع مقدس بود و ایشان همچون ستاره‌ای پرفروغ می‌درخشد و از بزرگترین افتخارات استان مرکزی است.

فرمانده سپاه روح‌الله گفت: امروز نیازمند معرفی شهدا به عنوان الگوهایی برتر و سرمشق‌هایی نیکو به نسل جوان هستیم چراکه این عزیزان با ایثار و ازخودگذشتگی هایی که از خود نشان دادند عزت و سربلندی را برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند. یکی از راه‌های انتقال مفاهیم دفاع مقدس و معرفی الگوهایی همچون شهید آنجفی و دیگر شهدای والامقام ساخت سریال است که با یاری خدا و همت‌های کارشناسان فرهنگی رسانه ملی برنامه ریزی ساخت سریال شهید رحیم آنجفی را انجام خواهیم داد.

کریمی تاکید کرد: در این راستا استفاده از تمامی ظرفیت‌های استانی و به کارگیری کارشناسان و نخبگان هم در عرصه‌های فنی و هنری و هم در عرصه دفاع مقدس و نظامی یک ضرورت است که باید مشارکت سازنده انجام شود تا بتوانیم یک تولید در شأن شخصیت شهید والامقام داشته باشیم.

اخبار مرتبط

مثلث راهبردی تبلیغات اسلامی استان مرکزی در سال ۱۴۰۰

راه رسیدن به سعادت از انتخاب می‌گذرد

۷۷۵ کودک زیر پنج سال دچار سوتغذیه در اراک مورد حمایت قرار گرفتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha