حوزه‌ها و روحانیون برای خروج قرآن از مهجوریت اهتمام جدی کنند

حوزه‌ها و روحانیون برای خروج قرآن از مهجوریت اهتمام جدی کنند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محسن قرائتی، ظهر چهارشنبه در نشست بر خط ستاد اقامه نماز استان یزد با تاکید بر اهمیت نماز اظهار داشت: نماز تنها متعلق به دین اسلام نیست بلکه بر اساس آیات قرآن، سایر ادیان و پیامبران نیز در مورد اقامه نماز دستوراتی داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه نماز اولین دستور خدا و آخرین وصیت انبیا الهی است، افزود: نماز جماعت و نماز اول وقت باید جدی گرفته شود و در این راستا نباید دنبال سازمان تبلیغات و سایر دستگاه‌ها برای فراهم کردن مقدمات این فریضه باشیم.

قرائتی با اشاره به اینکه دولت برای رفع مسائل حوزه میوه و تخم مرغ و راه و سفرهای نوروزی ساعت‌ها جلسه برگزار می‌کند، تصریح کرد: حوزه‌های علمیه، طلاب، روحانیون و علما نیز باید با همکاری دستگاه‌های متولی، برای مهجوریت زدایی از قرآن و نماز اقدام کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تاکید بر اینکه در کشور ما در زمینه نماز و قرآن ضعیف عمل شده است، عنوان کرد: باید یک حرکت درست و علمی در این حوزه انجام شود و معتقدم باید آیات و روایات مربوط به دانشکده‌های مختلف از جمله حقوق، معماری، پزشکی و … استخراج و در دانشگاه‌ها تدریس شود تا با روش‌های علمی، قرآن را از مهجوریت خارج کنیم.

وی همچنین بر لزوم تفسیر قرآن برای اقشار مختلف تاکید کرد و گفت: هر چه مشکلات و فساد در جامعه بیشتر می‌شود باید به نماز توجه بیشتری صورت گیرد زیرا نماز کلید حل بسیاری از مشکلات اجتماعی است.

قرائی همچنین با تاکید بر جذب جوانان به مساجد تاکید کرد: گام اول در این مسیر، در نظر گرفتن خادمان خوش برخورد و خوش اخلاق، جوان و پرحوصله برای مساجد است.

در این مراسم از مدیران کل دستگاه‌های استان یزد که دستگاه‌های آنها در امر اقامه نماز حائز رتبه برتر شدند، تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نتایج مسابقات سراسری قرآن‌کریم اعلام شد

«مراکز دارالقرآن فعال» شناسایی و تشویق می شوند

فراخوان سراسری «در پناه قرآن باشیم» منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha