رسانه‌ها هیچگاه به اندازه امروز قدرتمند و قدرت‌ساز نبوده‌اند

رسانه‌ها هیچگاه به اندازه امروز قدرتمند و قدرت‌ساز نبوده‌اند

به گزارش سراج24، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر چهارشنبه در نشست با مدیران روزنامه جام جم اظهار داشت: در حال حاضر تمام سرمایه گذاری رسانه‌ای جهان استکبار بر این معناست که مدیریت افکار دنیا را به دست بگیرد.

وی با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها تصریح کرد: در تاریخ جهان هیچگاه به اندازه شرایط کنونی، رسانه به عنوان ابزار و مؤلفه قدرت در مهندسی ادراکی استفاده نشده‌است.

امام جمعه بوشهر افزود: در محاسبه قدرت، نقش رسانه از تکنولوژی نظامی هم بالاتر است به همین دلیل توجه به این نقش و اهمیت و جایگاه آن در جغرافیای جامع جهانی بسیار مهم است و در این ارتباط باید بازکاوی نوینی در ارتباط به جایگاه رسانه داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در شرایط کنونی وضعیت رسانه‌ها از مکتوب به سمت دیجیتال و مجازی سوق پیدا کرده و مقداری رسانه‌های مکتوب کمرنگ شده‌اند اما هیچگاه جایگاه خود را از دست نخواهند داد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه الان بخش زیادی از جوامع را رسانه‌ها مدیریت می‌کنند، افزود: اگر رسانه مدیریت نشود و تحت کنترل قرار نگیرد، رسانه همه چیز را مدیریت می‌کند.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه انسان تابع اندیشه و افکار خویش است، تصریح کرد: جهان استکبار در پی مهندسی افکار مردم دنیاست و رسانه را به عنوان پلی جهت مدیریت افکار می‌داند و در این زمینه هر کس بتواند رسانه را در خدمت بگیرد، موفق خواهد بود.

وی گفت: جهان استکبار به سرکردگی آمریکا و رژیم اشغالگر قدس و کشورهای وابسته از دیرباز به دنبال مدیریت ادراکی حوزه معرفتی انسان بوده‌اند و اینک به دنبال این هستند که جهان را بر اساس نظام استکباری خود دچار تحریف و وارونگی کنند، تا بتوانند با مدیریت افکار به هدف‌های شوم خود از جمله تسلط بر مراکز قدرت و ثروت دست پیدا کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ادامه داد: اگر ما به رسانه توجه داشته باشیم می‌توانیم افکار جامعه خود را مدیریت کنیم اما اگر در این زمینه ضعف داشته باشیم افکار جامعه تحت مدیریت رسانه‌های بیگانه قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

پیام تسلیت امام جمعه اردبیل در پی درگذشت امام جمعه اسبق پارس‌آباد

امام جمعه اسبق شهرستان پارس آباد دعوت حق را لبیک گفت

سند جامع مساجد استان بوشهر تدوین شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha