نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

به گزارش سراج24، واحد بانوان وخانواده کانون خدمت رضوی در استان کهگیلویه و بویراحمد با همکاری واحد خواهران جبهه فرهنگی انقلاب و اتاق عملیات خانواده و قرارگاه فرهنگی و هنری سردار سلیمانی، سومین کنگره ملی خانواده را با موضوع آسیبهای نوپدید فضای مجازی و بایدها و نبایدهای استحکام خانواده و فضای مجازی در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار کردند.

مخاطبین این گروه ملی را بانوان فعال فرهنگی و افراد دغدعه‌مند درحوزه تحکیم خانواده، واحدخانواده سپاه استان تشکیل می‌دادند. این مراسم در روز 18 بهمن ماه 1399 با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در یاسوج به صورت حضوری برگزارشد.

درابتداخانم «زهرا مرادیان» مدیراجرایی واحد خانواده و قرارگاه سردار سلیمانی به اهمیت تحکیم خانواده و نقش فضای مجازی در زندگی پرداختند و علت و چرایی برگزاری کنگره را برای مخاطبین شرح دادند و سپس دبیر جبهه فرهنگی انقلاب از سخنرانان کنگره مهمترین تأثیر فضای مجازی بر سبک زندگی را مطرح کردند که اخلال در چهار حوزه رابطه انسان با خدا و رابطه انسان با خود و رابطه انسان با سایر انسانها و طبیعت ایجاد کرده و این اخلال سبک زندگی را تحت‌الشعاع قرار داده است و از نگاه ایشان راهکار آن

۱- بصیرت و معرفت افزایی

2- مدیریت سبک زندگی

3- ترویج سبک زندگی اسلامی می‌باشد.

و سخنران دوم جلسه «دکتر قادر زاده باقری» هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و فعال فرهنگی حوزه خانواده آسیب‌های اجتماعی درقالب اعتیاد، خودکشی، طلاق و فضای مجازی را که استحکام خانواده را دچار تزلزل کرده است که دانش‌افزایی و تغییر نگرش افراد به ویژه زوجین از ضروریات زندگی خانوادگی است چرا که واکنش روانی و اثرات روش‌های مقابله‌ای را میسر می‌سازد.

در نهایت سومین سخنران جلسه «محمد علوی» فعال فضای مجازی و خانواده موضوع تفاوت بینش اسلام و غرب به فلسفه فضای مجازی و تعریف نگرشی تازه با محوریت خانواده را مطرح کرد و گفت: «اسلام، دینی بر مبنای جهانی دوبعدی است و به فرد و جمع توجه همزمان دارد، در حالی‌که غرب و تاریخ آن گرایش عجیبی به فرد گرایی و جهان تک بعدی دارد. این تفاوت بینش در فلسفه ایجاد شبکه‌های اجتماعی مؤثر است.»

وی در ادامه افزود: «از این رو بر اساس همین مبانی نیاز به بازتعریف نگرش به رسانه و فضای مجازی بر اساس حقیقت اسلام وجود دارد، هم در حوزه کاربر مجازی هم در حوزه ابزار مجازی. این تنازع بخشی از تنازع ساخت تمدن آینده است. الگوی نزدیک به کامل این روش و نگرش، در تربیت مبارزین انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و پس از آن تا دفاع از حرم موجود است که نیازمند استخراج است.»

اخبار مرتبط

سه اثر تولیدی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد رونمایی شد

نشست استانی سومین کنگره ی ملی خانواده در استان زنجان برگزار شد

نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده در استان قم

0 نظر

ارسال نظر

capcha