انیس‌نقاش نقش مهمی در حمایت از محور مقاومت ایفا کرد

انیس‌نقاش نقش مهمی در حمایت از محور مقاومت ایفا کرد

به گزارش سراج24 به نقل از المنار، «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان سخنانی را به مناسبت درگذشت «انیس نقاش» متفکر و تحلیلگر برجسته جهان عرب، مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: او همواره مدافع و حامی مسأله فلسطین بود. این متفکر برجسته نقش مهمی را در حمایت از محور مقاومت در منطقه ایفاء کرد. او کارهایی را انجام می داد که غالباً دیگران از انجام آن عاجز بودند.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه یادآور شد: انیس نقاش دارای بصیرت بود و بیش از نیم قرن در محور مقاومت نقش آفرینی کرد. انیس نقاش نزدیک به شهید عماد مغنیه بود. اصول فکری انیس نقاش مبتنی بر حمایت از فلسطین، محور مقاومت و مقابله با هیمنه آمریکا و صهیونیسم بود.

روز گذشته نیز بشار اسد، رئیس جمهور سوریه به مناسبت درگذشت انیس نقاش پیام تسلیتی را برای خانواده وی ارسال کرد. اسد در پیام تسلیت خود در خصوص این اندیشمند لبنانی آورده است: درگذشت انیس نقاش را به تمامی مبارزان و آزادگان جهان تسلیت می گویم. وی زندگی خود را صرف حمایت از مقاومت در برابر اشغالگران صهیونیست کرد.

رئیس جمهور سوریه همچنین در پیام خود تأکید کرده است: نقاش با تمام وجود از مسائل عادلانه جهان اسلام و جهان عرب دفاع کرد. او همواره به عنوان یکی از نمادهای درخشان در اذهان مردم جهان عرب باقی خواهد ماند.

در پیام رئیس جمهور سوریه خطاب به خانواده انیس نقاش همچنین آمده است: نسل‌های آتی معنا و مفهوم پایبندی به سرزمین و دفاع از آن و مبارزه برای احیای حق و حقانیت را باید از انیس نقاش بیاموزند.

اخبار مرتبط

مقاومت قادر به وارد آوردن ضربات مستمر به رژیم صهیونیستی است

حماس: سران رژیم صهیونیستی باید بخاطر جنایاتشان محاکمه شوند

توییتر حساب کاربری حماس را بست

0 نظر

ارسال نظر

capcha