ترویج فرهنگ کتابخوانی لازمه توسعه فرهنگی در شهرستان بناب

 ترویج فرهنگ کتابخوانی لازمه توسعه فرهنگی در شهرستان بناب

به گزارش سراج24، شهریار فتحی امشب در نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بناب افزود: باید فرهنگ کتابخوانی در جامعه نهادینه شود، چرا که کتاب در جامعه از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار است.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بناب سپس ضمن انتقاد از عدم حضور برخی مسئولین شهرستان در این جلسه اذعان کرد: جلسات انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان یکی از جلسات با اهمیت شهرستان است و مسئولین بایستی برای حضور در این جلسات وقت بگذارند.

فتحی مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان را موظف کرد در صورت عدم حضور مسئولین ضمن اینکه دلایل عدم حضور کتباً خواسته شود، همچنین از ایشان خواست نسبت به جایگزین کردن افراد علاقمند اقدام کند.

وی در ادامه گریزی نیز به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا زد: یکی از مشکلات اساسی این شهر و شورای اسلامی شهر انتخاب ۶ سرپرست و شهردار بوده و عدم ثبات در مدیریت شهری باعث شده که امروز بناب از لحاظ زیباسازی و آسفالت معابر نسبت به سایر شهرها پیشرفت که نداشته باشد هیچ، بلکه عقبگرد هم داشته است.

فرماندار بناب از افرادی که دغدغه بناب دارند به دور از مسائل سیاسی و آنهایی که منافع عمومی را به منافع شخصی ترجیح می‌دهند، خواست در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر شرکت کنند و از افراد علاقمند که دغدغه شهری دارند بخواهید که در انتخابات حضور یابند.

تعطیلی پروژه کتابخانه خیرساز در روستای «روشت بزرگ» بناب

رئیس کتابخانه های عمومی بناب نیز در این جلسه طی سخنانی اظهار کرد: کتابخانه خیرساز روستای «روشت بزرگ» که عملیات اجرایی آن آغاز شده بود، بنا به دلایل نامعلومی یک سال است عملیات اجرایی پروژه با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی راکد شده و متوقف است.

علی قانع افزود: این کتابخانه در ۶۰۰ مترمربع زیربنا توسط خیرین در حال احداث بود.

وی با اشاره به ضرورت پرداخت نیم درصد اعتبارات عمرانی شهرداری تصریح کرد: سال ۱۳۹۸ سهم نیم درصد شهرداری بناب ۱۸۰ میلیون تومان بود که ۲۰ میلیون تومان پرداخت شده است و امسال نیز ۲۸۰ میلیون تومان است که تاکنون ۱۴ میلیون تومان پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز ۶ میلیون تومان کمتر واریز شده و امیدواریم شهرداری تا پایان سال نسبت به پرداخت نیم درصد اعتبارات اقدام کند.

گفتنی است، شهرستان ۱۵۰ هزار نفری بناب در ۱۱۰ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی و در جنوب این استان واقع شده و دارای ۳ کتابخانه عمومی با ۷۴ هزار و ۴۵۰ جلد کتاب بوده و دارای ۳ هزار و ۳۷۸ نفر عضو است.

اخبار مرتبط

برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید حاج قاسم‌وار تلاش کنیم

بیانیه گام دوم انقلاب یک طرح تحول اجتماعی است

طلاب و روحانیون در راستای نهادینه کردن فرهنگ مقاومت تلاش کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha