مدارس صدرا با تربیت افراد متدین متخصص نقش مهمی در آینده کشور دارد

مدارس صدرا با تربیت افراد متدین متخصص نقش مهمی در آینده کشور دارد

به گزارش سراج24، رئیس و معاونین سازمان مدارس صدرا سوم اسفند ۹۹ با حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی دیدار کردند.

در این دیدار آیت الله علوی گرگانی ضمن تبریک فرارسیدن ماه رجب و ایام ولادت حضرت مولی الموحدین امیر المؤمنین علی علیه اسلام اظهار داشتند: تنها توصیه من این است که صدرا فرزندانی را تربیت کند که با روحانیون، علما و مراجع انس داشته باشند.

آیت الله علوی گرگانی عنوان داشتند: اگر هدف مدارس صدرا به خوبی برای نسل جوان تبیین شود بی‌شک، در رسیدن به کمال، ثابت قدم و راسخ خواهند بود و علاوه بر اینکه علاقه بیشتری به این رشته نشان خواهند داد دراین حوزه نیز شاهد نتایج مطلوبی خواهیم بود.

آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه امروز، نظام جمهوری اسلامی در زمینه توسعه علوم و معارف اسلامی همکاری‌های وثیقی دارد یادآور شدند: حتی در دوران قبل از انقلاب هم مدرسه‌ای وجود داشت که معارف اسلامی درآن تدریس می‌شد و شخصیت‌های برجسته‌ای مانند آقای غلامعلی حداد عادل نیز در آن تحصیل می‌کردند و دانش آموزان آن هم اُنس خوبی با روحانیون و علمای اسلام داشتند.

به گفته این مرجع عالیقدر؛ دست یابی به تربیت افراد شایسته، آگاه، عالم و متخصص که بتوانند مشکلات کشور را در آینده برطرف کنند نیاز به برنامه‌ریزی دقیق در حوزه آموزش و پرورش و برگزاری دوره‌های تربیتی مختلف دارد که اگر برای رسیدن به این هدف انگیزه و تلاش مناسب وجود داشته باشد حتماً موفقیت آمیز خواهد بود.

آیت‌الله علوی گرگانی در پایان تأکید کرد: خداوند به افراد باتقوا و نیکوکار وعده‌ی نصرت داده است و این در حالی است که وعده خداوند محقق شدنی است و انتظار می‌رود که مدارس صدرا، دانش‌آموزانی تربیت کند که مایه فخر نظام جمهوری اسلامی باشند.

اخبار مرتبط

۴۵ مدرسه علمیه استان تهران آماده پذیرش طلبه هستند

ویژه‌برنامه «مدرسه تلویزیونی ایران» به مناسبت روز پدر

نهمین جشنواره مدرسه انقلاب در استان مرکزی برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha