دستگیری گرداننده پیج غیراخلاقی در فضای مجازی

دستگیری گرداننده پیج غیراخلاقی در فضای مجازی

به گزارش سراج24، سرهنگ ابراهیم پرسا اظهارکرد: کارشناسان این پلیس در پی رصد و پایش فضای مجازی، با صفحه ای در یکی از شبکه های اجتماعی مواجه شدند که اقدام به انتشار تصاویر و کلیپ های غیراخلاقی می کرد.

وی افزود: محتوای بارگذاری شده بر روی این پیچ برخلاف موازین شرعی و در تضاد با قوانین جاری کشور بوده که در همین راستا شناسایی گرداننده آن در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان گلستان قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان گلستان ادامه داد: با شروع تحقیقات و بررسی های فنی نهایتاً متهم که فردی ۲۰ ساله بود شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضایی، طی عملیات موفق پلیسی دستگیر و تجهیزات وی هم توقیف شد.

پرسا تصریح کرد: با بررسی های صورت گرفته، مشخص شد متهم گرداننده چند کانال و صفحه دیگر هم است، این فرد در ابتدا منکر اقدامات مجرمانه خود شد و با روش های فریبکارانه سعی در گمراه کردن کارشناسان این پلیس و مخفی کردن اسناد و مدارک دیجیتالی موجود بر روی گوشی خود می کرد، که با اقدام هوشیارانه کارشناسان پلیس فتا استان، ادله مورد نیاز قانونی استخراج شد.

وی گفت: متهم پس از مواجه‌شدن با مستندات و ادله غیرقابل‌انکار به جرم خود اعتراف و هدف خود از انتشار محتوای برخلاف عفت عمومی را افزایش تعداد اعضاء عنوان کرد.

پرسا افزود: کاربران باید با مطالعه قانون جرائم رایانه ای از بایدها و نباید های فعالیت در فضای مجازی اطلاع داشته باشند و به هنجارهای جامعه و قوانین جاری کشور احترام بگذارند.

رئیس پلیس فتا استان گلستان از شهروندان درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی و یا نیاز به دریافت مشاوره مراتب را از طریق سایت پلیس فتا با ما در میان بگذارند.

اخبار مرتبط

دوره‌های آموزشی کامپیوتر

کارگاه آموزش نویسندگی خلاق

سه خانه خلاق و نوآوری حوزه کودک و نوجوان راه اندازی می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha