کمک‌های مؤمنانه به مردم بامحوریت مساجد برکات بسیاری به همراه دارد

کمک‌های مؤمنانه به مردم بامحوریت مساجد برکات بسیاری به همراه دارد

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم بازدید از کمک‌های مؤمنانه مسجد شهید دستغیب قزوین، با تبریک میلاد امام جوادالائمه (ع) به تشریح حدیثی از حضرت پرداخت و اظهار کرد: امام جواد (ع) می‌فرمایند مؤمن به سه خصلت احتیاج دارد: اول، توفیق الهی؛ دوم، واعظ درونی و سوم، پذیرش نصیحت از دیگران.

وی ادامه داد: مؤمن باید کارهای خود را با رضای الهی وفق دهد، اگر این گونه بود انسان موفق شده است. هر مؤمنی احتیاج دارد که قبل از آنکه دیگران با او صحبت کنند، در درونش واعظی داشته باشد. انسان مؤمن نیاز دارد همواره پذیرای نصیحت دیگران باشد و در مقابل آن موضع نگیرد و این‌ها سه خصلتی است که مؤمن به آن نیاز دارد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: کمک‌های مؤمنانه به مردم با محوریت مساجد برکات بسیاری به همراه دارد. مسجد می‌باید محور کمک به مردمی باشد که حامی و پشتیبانی ندارند تا در زمان پیری دستشان را بگیرند و امروز در این حرکت یکی از جلوه‌های این معنا را مشاهده می‌کنیم.

امام جمعه قزوین بیان کرد: کمک‌های مؤمنانه پاسخ به مردمی است که همواره در حمایت از مساجد پای کار بوده‌اند و امروز در زمان بیماری کرونا، شرایط به گونه‌ای است که مساجد برای کمک به آنها محور قرار گرفته است.

گفتنی است ۳۰۰ بسته کمک معیشتی با همت هیئت امنای مسجد دستغیب قزوین تهیه و بین نیازمندان محله این مسجد توزیع خواهد شد.

اخبار مرتبط

کسانی که مملکت را با چالش‌های معیشتی مواجه کردند استغفار کنند

مدیرانی با دغدغه انقلابی و جهادی باید در راس کار قرار بگیرند

۲۵۰۰ مسجد خراسان رضوی در طرح مسجد سنگر سلامت فعال است

0 نظر

ارسال نظر

capcha