حفظ وحدت و مقاومت تنها راهبرد برای ناکامی دشمن است

 حفظ وحدت و مقاومت تنها راهبرد برای ناکامی دشمن است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی آل هاشم دوشنبه شب در دیدار با جمعی از خانواده‌های شهدا و علمای بخش لیلان شهرستان ملکان، افزود: عقب نشینی آمریکا از مواضع ضدایرانی دولت ترامپ بعد از بیانات رهبر انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان در ۲۹ بهمن نشان داد که راهبرد مقاومت و وحدت کلمه دشمنان را ناکام خواهد گذاشت.

وی اظهار داشت: هرچند دولت جدید واشنگتن تصمیمات دولت قبلی برای فعال کردن مکانیزم ماشه و بازگشت تحریم را لغو کرده است اما دیگر حرف‌های سران دولت مستکبر آمریکا را در خصوص برجام قبول نمی‌کنیم، چون از این به بعد اقدام در برابر اقدام خواهد بود و چنانچه تحریم‌ها برداشته شود ما نیز اقدامات لازم را خواهیم کرد.

آل هاشم با بیان اینکه طبق آیات قرآنی و روایات دینی به مؤمنین وعده داده شده است که «اگر شما به خدا کمک کنید خدا نیز به شما کمک خواهد کرد»، ادامه داد: منظور از کمک ما به خداوند کمک به حفظ و احیای دین و شعائر خدای متعال است و انسان از طرق مختلف می‌تواند به دین خدا کمک کند که یکی از این راه‌ها بهره مندی از زبان و لسان است که امر به معروف و نهی از منکر هم مهمترین مثال بارز آن است.

وی اضافه کرد: امام راحل در جریان انقلاب اسلامی توپ و تفنگ در دست نداشت بلکه با اتکا به همین عنصر لسان و با بیان و نطق‌های دلنشین خود جمعیتی عظیم را با خود همراه کرد که تمام ابرقدرت‌های جهان در مقابلش زانو زدند.

امام جمعه تبریز کمک جانی را دومین راه کمک مؤمنان به خدا و دین خدا دانست و گفت: از صدر اسلام تاکنون و به خصوص در طول دوران دفاع مقدس بسیاری از مؤمنین با فدا کردن جان خود در راه دین به ماندگاری و زنده شدن آن کمک کردند.

آل هاشم با اشاره به اینکه در حال حاضر جهاد مالی در شرایط کرونایی در سراسر کشور نهادینه شده است، افزود: این شرایط همان جایی است که اگر خیران و کمک‌های مردمی نبود، بسیاری از خانواده‌های آسیب پذیر در تنگنای شدید مالی و معیشتی قرار می‌گرفتند.

اخبار مرتبط

چند روایت از مقاومت دزفول زیر موشک‌باران

اتفاقی شیرین در روزگار تلخ موسیقی / موسیقی پاپ به خواننده‌ای مانند راغب نیاز دارد

شرط اول فراهم شدن بستر وحدت اجتماعی، عدالت است

0 نظر

ارسال نظر

capcha