نجات ۲ محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم در استان فارس

نجات ۲ محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم در استان فارس

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی تصریح کرد: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و پیشبرد اهداف و سیاست‌های تحولی قوه قضائیه در حل و فصل دعاوی و توسعه حل اختلاف از طریق برقراری صلح و سازش، اعضای شعب ۴۲و ۴۹ زندان شورای حل اختلاف شیراز در انجام وظیفه ذاتی خویش مبادرت به تشکیل چندین جلسه صلحی در محل شورا و همچنین حضور در منزل خانواده اولیای دم نمودند ونهایتاً، برگزاری جلسات متعدد با خانواده‌های مقتولان نتیجه‌بخش بود و اولیای دم رضایت بی‌قید و شرط خود را نسبت به قاتلان اعلام کردند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های اعضای شوراهای حل اختلاف در حل و فصل دعاوی و اختلافات از طریق صلح و سازش، اقدام خانواده‌های اولیا دم در ترویج فرهنگ عفو و گذشت در جامعه را باارزش و اثرگذار دانست و خاطر نشان کرد: گذشتی که از روی قدرت باشد، نه به خاطر ضعف، بسیار ارزشمند است چرا که گذشت کار بزرگان و اولیای خداست. کسی‌که امداد و نصرت خدا با او همراه نباشد، نمی‌تواند گذشت کند.

مقام عالی قضائی استان ضمن تقدیر از خانواده‌های اولیا دم افزود: اقدام بسیار نیک و بزرگی که این دو خانواده با گذشت از اجرای حکم قصاص قاتل عزیزان‌شان انجام دادند علی رغم اینکه هنوز داغ از دست دادن فرزندان شأن را در دل دارند قطعاً اجر و پاداش آنان نزد خداوند محفوظ است.

اخبار مرتبط

بنیاد شهید فارس به موضوع «مصادره خانه مادر شهید» ورود کرد

منتشر کننده کلیپ کودک آزاری در استان فارس دستگیر شد

اوقاف فارس دستگاه برتر در حوزه اقامه نماز شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha