رفتار و عمل منطبق بر باور دینی مانع اختلاف در جریان انقلاب می‌شود

رفتار و عمل منطبق بر باور دینی مانع اختلاف در جریان انقلاب می‌شود

به گزارش سراج24، قاسم اللهیاری با اشاره به جایگاه وحدت در انقلاب اظهار کرد: واژه انقلاب و انقلابی گری کلمه جدیدی نیست و قدمت آن به سال‌های گذشته باز می‌گردد و تاکنون با عناوین مختلف در جامعه تجلی پیدا کرده است.

یکی از فعالین حوزه رسانه اذعان کرد: به‌طورکلی انقلابی گری را می‌توان مجموعه‌ای از عملکردها دانست که بر پایه عقل، شعور و تدبیر بنا شده‌اند.

وی افزود: نیروهای انقلابی افرادی هستند که با محور عقلانی پیش می‌روند، آزاداندیش هستند و به تعبیر دیگر عملکرد این افراد در گرو ارزش‌ها است.

رفتار ارزشی حاصل تفکر عقلانی است

این کارشناس رسانه‌ای تصریح کرد: رفتار ارزشی که هر فرد در انجام امور بکار می‌برد را هم می‌توان جزئی از ارکان انقلابی گری دانست و رفتار ارزشی را می‌توان حاصل یک تفکر عقلانی محسوب کرد.

وی ادامه داد: در واقع عقلانیت در کنار رفتار ارزشی موجب عمل انقلابی می‌شود.

اللهیاری عنوان کرد: برای مثال در موضوع برجام عده‌ای که خود را انقلابی می‌دانستند برجام را تأیید نمی‌کردند چرا که بر پایه عقل کلیت این مسئله را برای مردم و جامعه صلاح نمی‌دیدند و ما امروز می‌بینیم که مخالفت آن‌ها درست بوده و برجام نتایج خوبی را برای مردم و جامعه یه دنیال نداشته است.

وی گفت: تولی و تبری داشتن، آینده‌نگری، تطبیق تصمیم با ارزش‌ها، تشخیص راه درست از غلط و توجه به رضایت خداوند از شاخصه‌های انقلابی گری است.

الهیاری با اشاره به جایگاه وحدت در انقلاب عنوان کرد: طبق توصیه‌های قرآنی هرگاه وحدت در بین مردم مسلمان رواج داشت آن‌ها موفق و پیروز شدند و هرگاه در میان خود نفاق داشتند شکست خوردند.

وی گفت: از سوی دیگر در قرآن آموخته‌ایم که هرگاه تعداد کمی از مردم مسلمان که با یکدیگر وحدت دارند در مقابله با تعداد زیادی از مشرکین پیروز شوند به این نتیجه می‌رسیم که راهبردی‌ترین راه برای رسیدن به هدف وحدت است.

در کار برای خدا اختلافی وجود نخواهد داشت

این فعال رسانه‌ای تأکید کرد: در جریان انقلابی اگر رفتار و عمل یک افراد انقلابی منطبق بر باور دینی صحیح باشد دیگر اختلافی نباید در این حوزه دیده شود.

وی ادامه داد: اگر کار برای خدا، رضایت خدا و منطبق با اصولی دینی باشد دیگر جایی برای تضاد در بین جریان انقلابی باقی نمی‌ماند.

اللهیاری بیان کرد: برای رسیدن به وحدت در بین نیروهای انقلابی، شاخصه‌های ارزشی و داشتن سعه‌صدر در اخلاق گنجانده شود.

وی گفت: گذشت کردن نکته مهم دیگری است که انقلابی گران باید در اخلاق خود بگنجانند و از اتفاقات، اشتباهات و رفتارهای نادرست کوچک برای رسیدن به اهداف و مصلحت‌های بزرگ چشم‌پوشی کنند.

این کارشناس ادامه داد: اگر حلم در رفتار گنجانده شود و نقطه هدف‌ها به‌سوی هدف اصلی با محوریت ارزش‌ها پیش رود نفاق در مجموعه راه پیدا نمی‌کند.

وی بیان کرد: سیاست ورزی بر اساس تربیت‌های دینی نکته بسیار مهمی است که در سیره بسیاری از علما دین عنوان شده و ما می‌دیدیم که این عالمان نیز در حیطه سیاست وحدت را اولویت قرار داده و برای حفظ آن تلاش می‌کردند.

اللهیاری در پایان گفت: اگر در جریان سیاسی با وحدت عمل کنیم به‌مراتب آسیب کمتری می‌بینیم.

اخبار مرتبط

سخنان رهبر معظم انقلاب در ۱۷ربیع برای ما یک عیدی شیرین بود

انقلاب اسلامی برای پی‌ریزی تمدن نوین اسلامی تشکیل شد

۲۲ اسفند روز بزرگداشت ارزشهای انقلاب و روز تجدید میثاق با شهیدان

0 نظر

ارسال نظر

capcha