مروری بر زندگی‌نامه شهید «محمد سبک دستی»

مروری بر زندگی‌نامه شهید «محمد سبک دستی»

به گزارش سراج24، شهید «محمد سبک دستی» در بیستمین روز از ماه فروردین سال  1346 شمسی در خیابان منجم تبریز چشم به جهان گشود. محمد صاحب خانواده‌ای مذهبی و عاشق پیامبر عظیم الشان خود بود. محمد از همان دوران کودکی اهل عبادت بود و هنگام نماز، کنار پدر و مادر قامت به نماز می ایستاد.

وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1361 بود که شور رفتن به جبهه در وجودش جوشید و او را مصمم به رفتن به جبهه کرد ولی خانواده به خاطر سن کم وی مانع از رفتن او شدند اما پافشاری‌های او بالاخره عازم جبهه شد.

9 ماه در جبهه ماند و از ترس اینکه اگر به مرخصی برود شاید خانواده‌اش مانع از بازگشتن او به جبهه شوند از مرخصی رفتن چشم پوشید.

بالاخره مدتی بعد به تبریز بازگشت و خانواده‌اش به علت سن کم وی مانع از بازگشت او به جبهه شدند. برای همین مجبور به ادامه تحصیل شد و در کنار درس به فعالیت‌های خود در انجمن اسلامی مدرسه و پایگاه مقاومت مسجد افزود اما طولی نکشید که دوباره به جبهه بازگشت و در عملیات والفجر 8 در فاو، خود را به رزمندگان اسلام رسانده و در فاو عراق مجروح شد.

این شهید والامقام در عملیات بیت المقدس 3 در «ماووت» حماسه‌های بسیاری آفرید و 4 روز مانده به پایان فصل زمستان در ارتفاعات ماووت در اثر اصابت ترکش به ناحیه سر به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

مراسم تشییع پیکر دو شهید گمنام در پردیس برگزار شد

شناسایی پیکر یک شهید دهه شصتی بعد از 5 سال

شهید فرج الله سلگى: مبارزه با طاغوت را تا رفع نهایی جهان ادامه دهید

0 نظر

ارسال نظر

capcha