۱۱۲ هزار واحد خون در مازندران اهداء شده است

۱۱۲ هزار واحد خون در مازندران اهداء شده است

به گزارش سراج24، ذوالفقار تقوی نسب با اشاره به کاهش هفت درصدی مراجعه برای اهدای خون در استان اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۳۹ هزار و۴۶۷ نفر به پایگاه‌های انتقال مراجعه کردند، افزود: از این تعداد ۱۱۲ هزار و ۷۱۱ واحد موفق به اهدای خون شدند.

وی با بیان اینکه به دلیل وجود بیماران کرونایی نیاز به واحدهای خونی گسترده‌تر شده است، گفت: سال گذشته ۱۲۹ هزار واحد خون در استان اهدا شده و این درحالی که میزان نیاز پنج تا هفت درصد افزایش یافته است.

وی با اظهار اینکه به مردم اطمینان می‌دهیم که بدون هیچ نگرانی به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند، افزود: تمامی پروتکل‌های بهداشتی در پایگاه‌ها رعایت شده است.

تقوی نسب با عنوان اینکه میزان خون گیری واهدای خون باید مستمر باشد، گفت: قدرت ذخیره خون و عمر پلاکت حداقل سه روز است و بیش از آن نمی‌توان آن را ذخیره گیری کرد.

مدیرکل انتقال خون مازندران یادآور شد: مراجعه مردم در زمان رنگ بندی نارنجی وآبی برای اهدای خون بیشتر می‌شود و با این حال به مردم اطمینان می‌دهیم که امکان سرایت کرونا در مراکز اهدای خون وجود ندارد.

وی با عنوان اینکه پایگاه‌های انتقال خون در روزهای تعطیل نیز مشغول خدمات دهی هستند، افزود: امیدواریم با مراجعه مردم شاهد رفع و جبران نیازهای خونی باشیم

تقوی نسب با تاکید براینکه نیاز به پلاسما در استان زیاد است از بهبودیافتگان کرونایی خواست برای اهدای پلاسما کووید به مرکز انتقال خون بابل مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

بازدید سرزده فرمانده ناجا از مرز مهران / سردار اشتری: برای بازگشت زائران اربعین آمادگی کامل را داریم

اجرای «مهرواره اوج» در گلستان

پیرغلام و بنیانگذار هیأت 65 ساله اصفهان دار فانی را وداع گفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha