غفلت از امر به معروف و نهی از منکر باعث فسادهای فعلی شده است

غفلت از امر به معروف و نهی از منکر باعث فسادهای فعلی شده است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی ظهر یک شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به آیاتی از قرآن کریم اظهار کرد: برای اینکه یاری خداوند به یک جامعه برسد، آن حکومت باید روابط خالق و مخلوق را گسترش داده و در ادامه دغدغه رفع مشکلات فقرا و مساکین را داشته باشد.

دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر رفع مشکلات ضعفا را دیگر وظایف حکومت دانست و گفت: حکومت برای بهره بردن از یاری خداوند باید مردم را نسبت به اتفاقات جامعه حساس کند به طوری که مردم به صحنه آمده و نظارت عمومی که همان امر به معروف و نهی از منکر است، رواج یابد.

وی افزود: در حکومت اسلامی جملاتی مانند «به من چه» معنا ندارد زیرا مردم باید به این باور برسند که همه از یک پیکر هستند.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی کمال انسان را در پذیرفتن حاکمیت خداوند دانست و بیان داشت: مردم به امام و ولی مشروعیت نمی‌دهند بلکه فقط در مقبولیت اثر دارند زیرا خداوندی که بندگان را آفریده، امام این بندگان را نیز خود معرفی می‌کند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: اگر عموم جامعه فردی که صلاحیت ندارد را انتخاب کنند در قیامت مواخذه خواهد شد و از سوی دیگر فردی که صلاحیت نداشته اما مسئولیت را پذیرفته نیز مجازات می‌شود.

وی در ادامه توصیه‌هایی به مدیران داشت و افزود: تا زمانی که خداوند را حاضر و ناظر بر اعمال خود نبینیم هر چقدر که قوانین را اصلاح کنیم باز هم جرم انجام می‌شود لذا باید فرهنگ دینی رواج پیدا کند.

حجت الاسلام صدیقی غفلت از امر به معروف و نهی از منکر را عامل ایجاد فساد، رانت و سقوط مسئولان دانست و ضمن تاکید بر لزوم احیای امر به معروف اضافه کرد: مدیر باید شجاع، اهل ریسک، با عرضه و اهل کار بوده و از آسایش و آبرو خود برای مردم بگذرد در غیر این صورت مدیریت اشرافی خواهد شد و به درد مردم نمی‌خورد.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: پشت میز نشستن و جلسه داشتن کار نیست بلکه باید نتایج جلسات مشخص باشد که چه مشکلی از مردم حل شد.

وی در انتها به حضور مسئولان در میان مردم تاکید کرد و گفت: اگر در اتاق بر مردم بسته باشد، حتی فردی که کاری ندارد از روی بغض می‌گوید نمی‌شود مسئولان را دید و از سوی دیگر بسیاری از مردم به این دلیل که امیدی ندارند به سمت مسئولان نمی‌آیند لذا مسئول باید به سراغ مردم برود.

 
کد خبر 5152786

اخبار مرتبط

همایش بزرگداشت شهدای روحانی در خلخال برگزار می‌شود

امام جمعه یزد: قضاوت‌ها باید بر پایه مستندات قوی استوار باشد

درد مردم داد امام جمعه را درآورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha