استان سمنان دارای ۱۲ مدرسه علمیه خواهران است

استان سمنان دارای ۱۲ مدرسه علمیه خواهران است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام مهدی نجم ظهر یکشنبه در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران به میزبانی سالن جلسات حوزه علمیه خواهران استان سمنان، با بیان اینکه این استان دارای ۱۲ مدرسه علمیه خواهران است، بیان کرد: نام نویسی سال تحصیلی جدید حوزه علمیه خواهران از ۲۵ بهمن ماه ۹۹ لغایت ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه مدارس علمیه خواهران استان سمنان دارای تمام سطوح دو، سه و چهار است و داوطلبان می‌توانند در این مدارس تا مقطع معادل دکترا نیز ثبت نام کنند، افزود: کسانی که با مدرک سیکل قصد نام نویسی در سطح دو حوزه علمیه را دارند باید در مصاحبه شرکت کنند اما برای ورود به مدرسه علمیه نیاز به آزمون ندارند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان سمنان درباره شرایط دیگر مقاطع تحصیلی مدارس علمیه خواهران استان، توضیح داد: افرادی که با دیپلم یا مقاطع دانشگاهی می‌خواهند وارد این نوع مدارس شوند باید هم در مصاحبه و هم آزمون حضور یابند و این دو مقوله شرط پذیرش طلبه‌ها است.

نجم با بیان اینکه کسانی که برای سطح دو می‌خواهند وارد مدارس علمیه شوند می‌تواند به هشت مدرسه از ۱۲ مدرسه علمیه استان سمنان وارد و ثبت نام کنند، افزود: مدرسه علمیه حضرت معصومه (س) شاهرود طلبه‌ها را فقط از مقطع سیکل پذیرش می‌کند اما هفت مدرسه دیگر از مقاطع سیکل، دیپلم و دانشگاه طلبه می‌پذیرند.

وی با بیان اینکه مدارس علمیه خواهران که می‌توانند طلاب در آن نام نویسی کنند در شهرستان‌های سمنان، دامغان، شاهرود، گرمسار، سرخه، مهدی شهر و بسطام هستند، ادامه داد: در مقطع دکتری فقط حوزه علمیه خواهران شهرستان سمنان پذیرش دارد اما در سطح سه معادل فوق لیسانس مدارس علمیه سمنان، دامغان و شاهرود، در رشته‌های مختلف پذیرش دارند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان سمنان با بیان اینکه در آینده نزدیک در شهرستان‌های دامغان و شاهرود هم مقطع دکتری به وجود خواهد آمد، گفت: استقبال از رشته‌های تحصیلی در مدارس علمیه خواهران استان بسیار خوب بوده است.

نجم با بیان اینکه سمنان بیشترین تعداد طلبه را به نسبت جمعیت در بین استان‌های کشور به خود اختصاص داده و این شاخص از سال ۹۵ تاکنون به نام استان سمنان ثبت است، ابراز داشت: استان سمنان دارای سه هزار طلبه است همچنین باید گفت کیفیت آموزشی در این مکان‌های آموزشی بالا است و شاهد درخشش چهره‌های خوبی در سطح کشور از حوزه‌های علمیه استان سمنان در بخش خواهران و برادران در طول تاریخ بوده‌ایم.

اخبار مرتبط

دعوت جامعه مدرسین از امت اسلامی برای حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس

دولت انگلیس برپا کننده رژیم کودک کش صهیونیستی و حامی اصلی تروریسم است

مدرک‌گرایی در حوزه علمیه جایگاهی ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha