حضور هیئتی‌ها کنار آسیب‌دیدگان سی‌سخت

حضور هیئتی‌ها کنار آسیب‌دیدگان سی‌سخت

به گزارش سراج24، زمین‌لرزه 5/6ریشتری شامگاه چهارشنبه 29 بهمن‌ماه آسیب جدی به زندگی مردم بیش از 75 روستا در شهرستان دنا واقع در کهگیلویه و بویراحمد وارد آورد و زندگی 14 هزار نفر را مختل و صدها خانه را به‌طور کلی تخریب کرد. حضور هیئت‌های مذهبی در این منطقه و کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان در ساعات اولیه وقوع حادثه نشانگر دغدغه‌ای است که هیئتی‌ها و جهادگران در مواجهه با بحران‌ها دارند.

میثم دانشور دبیر جامعه ایمانی مشعر در استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی تسنیم گفت: این زمین‌لرزه در فاصله 10کیلومتری سی‌سخت در غرب یاسوج رخ داد. بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده بیش از 70 روستا در شهرستان دنا در زلزله اخیر دچار خسارت شده‌اند و برخی از منازل حالا دیگر غیرقابل سکونت‌اند.

وی درباره خدمات ارائه‌شده به مناطق آسیب‌دیده گفت: پس از این حادثه، هیئت‌های مذهبی استان بسیج شدند و مبادی ورودی و خروجی شهرهای آسیب‌دیده را تحت کنترل قرار دادند تا اتفاقات امنیتی برای مردم آسیب‌دیده به‌وجود نیاید، و به‌دلیل اینکه کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان و کنترل وضعیت هیئت‌های مذهبی به‌عهده جامعه ایمانی مشعر قرار گرفت، هم‌افزایی و ساماندهی در بخش‌های مختلف روستاهای آسیب‌دیده سبب شد تا وضعیت خدمت‌رسانی تحت کنترل قرار گیرد.

دانشور ادامه داد: با توجه به برودت هوا و سرمای بیش از اندازه در این مناطق، برپایی چادر برای اسکان زلزله‌زدگان در اولویت قرار دارد، بنابراین هیئت‌های مذهبی با کمک جهادگران، اقدام به برپایی چادر برای افراد آسیب‌دیده کردند. مسجدی در مرکز استان به‌عنوان پایگاه خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان در اختیار جامعه ایمانی مشعر قرار گرفته است. نیاز امروز مردم آسیب‌دیده این منطقه بیش از هرچیزی به سیستم گرمایشی است که بتواند فضای چادرها را گرم کند، همچنین به‌دلیل خسارت دیدن منازل، مواد غذایی از دیگر نیازهای زلزله‌زدگان است.

اخبار مرتبط

اعزام 50 گروه جهادی به مناطق زلزله زده هرمزگان/سازماندهی گروه‌های جهادی بر اساس انتخابات است

۲۰ هزار دانشجوی جهادگر در ایام نوروز به مناطق محروم اعزام می‌شوند

بم؛ شهری که فروریخت ولی نَمُرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha