نوجوانان با زندگی «پیامبران پنهان» آشنا می‌شوند

نوجوانان با زندگی «پیامبران پنهان» آشنا می‌شوند

به گزارش سراج24، کتاب «پیامبران پنهان» زندگی برخی فرستادگان خدا نگاهی از منظر فرهنگ انتظار در آستانه چاپ قرار گرفت.

بنا به شهادت قرآن و کتب معتبر، پیامبران و نیکان گذشته‌ای بودند که هر کدام به دلایل متفاوتی برای مدتی از میان قوم خود غیبت کرده و بعد از زمانی گاه کوتاه و گاه طولانی ظهور کرده‌اند، آن هم در زمانی که هیچ کسی گمان می‌برد!

آشنایی با روایت غیبت این نیکان خاص تاریخ و دانستن علت و چگونگی غیبت آنها و همچنین سختی‌ها و بلاهایی که قوم آنها در زمان نبود ولی خدا با آن روبرو شدند و همچنین چگونگی ظهور دوباره آنها، به بسیاری از سوالات فعلی ما درباره غیبت امام زمان عج پاسخ می‌دهد. 

پرداختن به زندگی برخی از پیامبران که زندگی مشابه تجربه غیب امام زمان عج دارند، در قالب داستانی و برای مخاطب نوجوانان، خمیرمایه اثر جدید انتشارات جمکران است.

در این اثر با عنوان «پیامبران پنهان» به بخش هایی از زندگی حضرت ادریس(ع)، حضرت یونس(ع)، حضرت موسی(ع)، حضرت عُزیر(ع) و حضرت عیسی(ع) با محوریت مفهوم و تشریح تجربه غیبت آنها پرداخته شده است.

در بخشی از کتاب آمده است: «... پتروس به متی نگریست و بعد به همان نقطه که اون نگاه می کرد. او هم لبخند زد. برنابا و یوحنا هم به آن دو نگاه کردند و به آنچه آنها در آسمان می دیدند. پطرس گفت: فرمودید چه کسانی یاور من به سوی خدا خواهند بود. و ما گفتیم: ما یاوران خدا هستیم. به خدا ایمان آوردیم و تو گواه باش که ما اسلام آورده ایم. دو قطره اشک برگونه‌هایش جاری شد. برنابا گفت: ای سرور ما! دل‌خوشی ما تنها به مژده شماست...»

«پیامبران پنهان» اثری است در ۱۲۵ صفحه و مصوّر، به قلم «علی مهر» و تصویرگری محمد صادق که در انتشارات «کتاب جمکران» مراحل پایانی تولید را پشت سرگذاشته و در آستانه عرضه به بازار کتاب است.

اخبار مرتبط

روایت جلال آل‌احمد از فحش دادن به شاه و دست‌بوسی روشنفکران

از کتاب جهاد مقدس شامل بیانات مقام معظم رهبری درباره دفاع مقدس رونمایی شد+ تصویر

خواهرانه‌ای از عشق و ایثار "کتاب" شد/ ادبیات پایداری بدون زینب‌های زمان یک پایش می‌لنگد

0 نظر

ارسال نظر

capcha