هدایت‌های رهبری و هوشیاری مردم عامل صیانت از نظام و انقلاب است

هدایت‌های رهبری و هوشیاری مردم عامل صیانت از نظام و انقلاب است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام اسدالله جعفری، رئیس کل دادگستری خراسان شمالی، امروز در درس اخلاق حوزه علمیه استان، به تبیین رسالت‌های طلاب و روحانیان در راستای تحقق تمدن نوین اسلامی پرداخت و اظهار کرد: تمدن اسلام همان تمدنی است که در آن فتح الفتوح اتفاق می‌افتد و انقلاب و نظام اسلامی در پی تحقق آن است.

وی افزود: انقلاب اسلامی با تمام وجود مقابل تمام کفر ایستاده و ما باید تا تحقق کامل این هدف ایستادگی کرده و در مسیر پیشرفت و روبه‌جلو حرکت کنیم.

حجت‌الاسلام جعفری با بیان اینکه طبیعی است که دشمن در برابر این هدف بزرگ چالش‌هایی مانند تحریم یا هشت سال دفاع مقدس ایجاد می‌کند، اضافه کرد: یکی از آن چالش‌هایی که دشمنان آن را به واسطه عوامل درونی به ظاهر انقلابی ایجاد می‌کنند مسئله فتنه است که ما همه اشکال و مصادیق آن را در انقلاب تجربه کرده‌ایم و نمونه آن فتنه سال ۸۸ است.

وی تصریح کرد: دشمنان در تقابل با نظام اسلامی تاکنون اقدامات فراوانی انجام داده‌اند؛ اما با هوشیاری مقام معظم رهبری، حضور با بصیرت مردم و برکت خون شهدا و ایثارگران به اهداف خود نرسیده‌اند و به فضل الهی از این پس هم نمی‌رسند.

حجت‌الاسلام جعفری با اشاره به اینکه در این میان انقلابی عمل کردن بسیار مهم است، اظهار کرد: امروز نیاز ضروری جامعه ما این است که این انقلاب و نظام را در تمام ارکان آن به سمت انقلابی ببریم که منادی مبارزه با ظلم و فساد و داعیه‌دار اجرای عدالت در جامعه است.

وی افزود: در این راستا باید ارکان مهم نظام اعم از قوه مجریه، قوه مقننه و قوه قضاییه و قاطبه مردم اهداف را تأیید و برای تحقق آن تلاش کنند و با اجرای این تفکر است که می‌توانیم به اهداف متعالی انقلاب و نظام دست یابیم.

حجت‌الاسلام جعفری خاطرنشان کرد: مسئله خیلی مهم و حساس است؛ به این معنا که اگر در بزنگاه‌ها و گلوگاه‌های انقلاب به‌صورت درست و اصولی انقلابی عمل نکنیم، باید میدان را تحویل کسانی بدهیم که انقلابی بوده و انقلابی مانده‌اند اما در آن جایی که باید انقلابی عمل می‌کردند انقلابی عمل نکرده‌اند.

وی اضافه کرد: در طول انقلاب بزرگانی بودند که از سوابق طولانی جهاد برخوردار بودند، اما در زمان لازم انقلابی عمل نکرده و از قطار انقلاب پیاده شدند، خواص بی‌بصیرتی که به واسطه دنیاطلبی و شهرت‌طلبی نسبت به انقلاب زاویه پیدا کردند و متأسفانه نمونه‌های آن‌ها را در انقلاب کم نداریم.

حجت‌الاسلام جعفری خاطرنشان کرد: افرادی در ابتدای انقلاب جزء عناصر اصلی و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی قضایی، شورای انقلاب و ... بوده‌اند و تا بالاترین سطوح آن نیز رفته‌اند، اما به دلیل اینکه در بزنگاه‌های مهم انقلابی عمل نکرده‌اند از مسیر رفته، برگشته و اقدامات و خدمات سابق خود را ضایع کرده‌اند.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha