آرمان شهدا وحدت و یکصدایی ملت در برابر دشمنان است

آرمان شهدا وحدت و یکصدایی ملت در برابر دشمنان است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی امروز در سفر به شهرستان مرند و حضور در یادواره ۱۴۱طلبه و روحانی شهید استان، با اشاره به عقب نشینی آمریکا از مواضع ضد ایرانی دولت سابق ترامپ، گفت: اگر توجه کنید، بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قهرمان آذربایجان در ۲۹ بهمن نتیجه داده و دولت بایدن، تصمیمات دولت قبلی آمریکا را برای فعال کردن مکانیزم ماشه و بازگشت تحریم، لغو کرده و موضع دولت ترامپ برای احیای تحریم را پس گرفته است. 

امام جمعه تبریز با بیان اینکه راهبرد مقاومت و وحدت کلمه دشمنان را ناکام خواهد گذاشت، اضافه کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم تبریز بیان فرمودند؛ دیگر حرف های سران دولت آمریکا را در خصوص برجام را قبول نمی‌کنیم، چون از این به بعد اقدام در برابر اقدام خواهد بود، اگر تحریم‌ها را بردارند ما هم اقداماتی خواهیم کرد. 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه نباید فریب شیرین زبانی دشمنان را بخوریم، ادامه داد: سیاست های رژیم آمریکا در قبال ملت ایران به افراد متکی نیست، از این رو باید در برابر رویکردهای خصمانه آنها همان طور که تاکنون ایستاده ایم، با صلابت بایستیم. 

امام جمعه تبریز، ایستادگی در برابر دشمنان را از برکات خون شهدا دانست و گفت: هر چند جنگ خسارت های جانی و مالی فراوانی متوجه کشور و زیرساخت های آن کرد، اما امروز به برکت خون شهدا در برابر دشمنان قاطعانه ایستاده ایم و اجازه زیاده خواهی و دست اندازی به حقوق ملت ایران را نمیدهیم. 

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در ادامه به اشاره به جانفشانی و ایثارگری های شهدای روحانی در جبهه ها گفت: قشر طلاب و روحانی به نسبت جامعه آماری شان بیشترین حضور را در جبهه داشته اند و در این راه بیش از ۴ هزار شهید در دفاع مقدس تقدیم کرده اند.

 وی با بیان اینکه بیشترین آمار شهدا متعلق به جامعه روحانیت است، گفت: روحانیون در جبهه ها به عنوان مبلغ، رزمنده و فرمانده حضور موثر و پر رنگ داشته اند، تلاشی مجاهدانه و مخلصانه که شهید حجت الاسلام والمسلمین علی کاری شهید شاخص امسال نمونه بارز آن است. 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از صحبت های خود با تبیین اهداف دشمن از آغاز جنگ تحمیلی گفت: دشمن بعد از غافلگیری در پیروزی انقلاب اسلامی، ۱۹ماه با توطئه های مختلف و ترور و تخریب به جنگ با ملت ایران برخاست اما چون نتیجه نگرفت جنگ ۸ ساله را تحمیل کرد. 

امام جمعه تبریز ادامه داد: عراق با پشتیبانی تجهیزاتی و تسلیحاتی شوروی، فرانسه، آلمان، آمریکا و پول های اعراب منطقه با هدف بر اندازی نظام اسلامی، تجزیه کشور و تسلط بر نفت منطقه جنگ را به ملت ایران تحمیل کرد. 

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه بعد از پیروزی در این جنگ امروز به برکت خون شهدا با موشک های دوربرد قلب دشمنان را هدف قرار داده و بلای جان آنها شده ایم، تاکید کرد: وحدت کلمه و یکصدایی مردم و مسئولان دشمنان را در رسیدن به اهدافشان ناکام خواهد گذاشت همان طور که تاکنون چنین بوده است. 

اخبار مرتبط

اعلام حمایت نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از خبرنگار تبریزی

طرح «نهال هم عهدی با شهدا» در استان مرکزی اجرا می‌شود

نمادهای اسلامی مثل نماز، مسجد و حج در کشور مغرب بسیار بااهمیت است

0 نظر

ارسال نظر

capcha