با محبت بذر نماز، نیایش و عبادت را در دل فرزندان بکاریم

با محبت بذر نماز، نیایش و عبادت را در دل فرزندان بکاریم

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سید شهاب الدین حسینی مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، امروز در نشست ویدیوکنفرانسی با فعالان اجرایی اقامه نماز ویژه ائمه جماعات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، با اشاره به ویژگی‌های نماز مطلوب از دیدگاه قرآن کریم، افزود: به لسان قرآن کریم، نمازی ثمربخش است که دائمی باشد.  

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی در ادامه با تاکید بر یکی از شروط نماز مطلوب که حفاظت از نماز بوده و انسان باید به قرائت نماز اول وقت و حفاظت در نماز بسیار توجه کند، افزود: سومین ویژگی نماز مطلوب نیز داشتن خشوع در نماز است.  

وی با اشاره به اهمیت جاری شدن معنویت در زندگی بشری، گفت: نماز، آن عمل واجبی است که راه اتصال به پرودگار متعال بوده و یکی از نشانه‌های ایمان انسان است.  

حجت‌الاسلام‌ حسینی با تاکید بر یکی از نشانه‌های اهل ایمان نیز همان خشوع در نماز است، ادامه داد: نماز، ستون دین و تعیین کننده فاصله بین ایمان و کفر است که باید در عمل به این فریضه دینی نهایت تلاش خود را به کار بگیریم.  

وی افزود:  تشویق، بهترین شیوه ترغیب فرزندان، کودکان و جوانان به نماز است و در سیره بزرگان دین پیامبر عظیم‌الشأن اسلام، ائمه اطهار(ع) و علمای دین، این سیره همواره مد نظر بوده است.  

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد:  ایجاد محبت در بین خانواده،  یکی دیگر از شیوه‌های دعوت به نماز است و ‌ با محبت و مهرورزی فرزندان را به نماز دعوت کنیم، چراکه این شیوه، بهترین شیوه برای دعوت به نماز است.  

وی ادامه داد: سعی کنیم با محبت بذر نماز، نیایش و عبادت را در دل فرزندان خود بکاریم.

اخبار مرتبط

همه مسائل تربیتی در «نماز» نهفته است

سعادت اخروی در گرو درک حقیقت نماز است

اوقاف فارس دستگاه برتر در حوزه اقامه نماز شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha