جشن «عید برای همه» در سراسر کشور برگزار می شود

جشن «عید برای همه» در سراسر کشور برگزار می شود

به گزارش سراج24، سید مرتضی بختیاری، در چهاردهمین گردهمایی مجازی ائمه جمعه سراسر کشور گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) رسالت سنگینی برای کمک به مردم دارد و ائمه جمعه در این رسالت، نقطه قوتی برای کمک به ما هستند. ائمه جمعه ملجأ مردم و سکان داران انقلاب هستند. ما تمام تلاشمان را می کنیم که سکان داران انقلاب، تقویت و حمایت شده و بتوانیم با کمک یکدیگر به مردم مستضعف خدمت کنیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن اشاره به اولین روزهای پیروزی انقلاب  و نقش مردم اظهار کرد: هر جایی که مردم پای کار آمدند جمهوری اسلامی در آن موفق شد. ما در کمیته امداد، شأنمان نوکری عائله خدا است و باید امدادرسانی را مردمی بکنیم.

وی در مورد مسجد محوری در برنامه های کمیته امداد گفت: در برنامه های مسجد محور، نه تنها به مددجویان کمیته امداد کمک می شود، بلکه به بسیاری از محرومین که ممکن است تحت پوشش مراکز دیگر باشند نیز کمک می شود. تجربه برخی از مراکز نیکوکاری و بازتاب آن در جامعه، باعث شد بسیاری از دانشگاه ها و نهاد های دیگر برای تأسیس مراکز خیریه و خیریه های تخصصی مانند کارآفرینی و.... داوطلب شوند. خیلی از خیرین نیز برای تأسیس این مراکز خیریه، مثل مراکز کارآفرین که به ایجاد شغل منتهی می شود اعلام آمادگی کردند. جامعه‌ای که به خیر و نیکوکاری مسلح شود، غیر قابل شکست خواهد شد.

بختیاری با اشاره به موضوع مواسات و حرکت چشمگیر مردم در این زمینه، افزود: فراخوان رهبر معظم انقلاب در دو مرحله باعث شد که مردم در صحنه بیایند و کمک‌های زیادی را در قالب طرح مواسات به محرومین انجام دهند.

وی با اینکه در جریان کرونا، تحریم‌های زیادی پیش‌رو داشتیم و حتی در برخی از موارد با آن‌که ماسک و تجهیزات خریدیم ولی نگذاشتند وارد کشور بشود، با این حال، کمیته امداد با استفاده از توان و ظرفیت مددجویانش، شروع به تولید ماسک کرد، ادامه داد: در همین ایام کرونا، کمیته امداد در ماه مبارک رمضان، برنامه ریزی کرده بود که ۳۱۳ آشپزخانه راه بیاندازد ولی به لطف خدا با استقبال مردم، حدود ۱۲۰۰ آشپزخانه با رعایت نکات بهداشتی و با کمک  ۱۰۰ هزار نفر از مردم و خیرین راه اندازی شد و توانستیم غذای گرم و بسته های غذایی به مردم برسانیم. در همین مقطع، حدود ۵۴۰۰ میلیارد تومان در قالب‌های مختلف با کمک مردم و مراکز نیکوکاری به دست مردم و نیازمندان رساندیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به سه برنامه مهم کمیته امداد در طول سال، گفت: هر ساله در شهریور با رعایت اصل تکریم، جشن عاطفه‌ها را برگزار می‌کنیم. تعبیر عید برای همه و عیدی برای همه را نیز در جشن نیکوکاری و در اسفندماه، قبل از شروع سال جدید انجام می دهیم. جشن سوم نیز جشن رمضان است که در این ماه عزیز به مستضعفین کمک می‌شود.

بختیاری در مورد موضوع زکات نیز با اشاره به قانون زکات، اظهار کرد: شوراهایی برای امر زکات در سطح کشور تا روستاها، ذیل شورای عالی زکات ایجا شده و امروز با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، ۳۰۰۰۰ طلبه در سراسر کشور برای جمع آوری زکات کمک می کنند و دریافت زکات در دی ماه ۱۱۷۰ میلیارد تومان اعلام شده که پیش بینی می کنیم تا پایان سال این عدد احتمالا به ۱۵۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.  

وی در پایان افزود: امید داریم سال ۱۴۰۰ سال پر برکتی برای کمیته امداد و کمک مردمی به مردم مستضعف باشد.

گفتنی است که در این گردهمایی، طرفین برای تدابیر اجرایی و چگونگی مهیا کردن زمینه همکاری ، حمایت و پشتیبانی نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه کشور از تقویت جریان جمع‌آوری زکات و برنامه جشن نیکوکاری تحت عنوان «عید برای همه»، به توافق رسیدند.

اخبار مرتبط

روحیه مقاومت در دانش آموزان تقویت شود

مدرک‌گرایی در حوزه علمیه جایگاهی ندارد

همایش بزرگداشت شهدای روحانی در خلخال برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha