دولت جوان حزب اللهی باید در مقابله با نقشه‌های شوم زیرک باشد

دولت جوان حزب اللهی باید در مقابله با نقشه‌های شوم زیرک باشد

به گزارش سراج24، آیت الله محمد مهدی حسینی همدانی، امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج با اشاره به احادیثی در خصوص حقوقی که فرزندان به گردن پدر و مادر خود دارند، گفت: نامگذاری فرزندان از جمله این حقوقی است که باید به درستی رعایت شود؛ امروز انتخاب نام نیکو برای فرزندان کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه اثر خوبی یا بدی فرزندان ابتدا به خود پدر و مادر برمی‌گردد، ادامه داد: خانواده‌ها تا قیامت در خصوص رفتارهای فرزندان خود مسؤول هستند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در بخش دیگری با بیان اینکه متقین اهل دوستی هستند، اظهار کرد: دوست واقعی در سه چیز برادر خود را همراه خواهد کرد، یک دوست همه چیز تمام در هنگام گرفتاری، غیبت و وفات حامی رفیق خود است.

مسؤولان در عمل پیرو ولایت حضرت علی (ع) باشند نه در حرف!

خطیب نماز جمعه کرج با اشاره به ولادت حضرت علی (ع)، ضمن اشاره به خصوصیات اخلاق امام اول شیعیان، بیان کرد: تمسک به ولایت حضرت علی (ع) باید درست باشد، به معنی واقعی باید ولایت این حضرت را داشته باشد و پیرو فرامین ایشان باشیم.

حسینی همدانی با اشاره به اینکه هر شخصی به اندازه جایگاه خود باید در راستای اطاعت از فرامین حضرت علی (ع) اقدام کند، ادامه داد: در حال حاضر عده ای از مسؤولین در خصوص مقابله با مظاهر فساد و آلودگی هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند و این خلاف پیروی از ولایت حضرت علی (ع) است.

وی با بیان اینکه در عمل باید پیرو حضرت علی (ع) باشیم، یادآور شد: یکی دیگر از مصادیق عدم پیروی از ولایت علی (ع) توسط مسؤولان استفاده از خواص و نزدیکان و آشنایان آقایان مسؤول در سمت‌های مشخص است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بیان کرد: در همین استان برخی موارد و مسائل را که پیگیری می‌کنیم متوجه می‌شویم فرد مسؤول 15 نفر از دوستان و نزدیکان خود را سرکار آورده است؛ از طرف دیگر شخصی تحصیل و توانایی کار دارد اما خانه نشین شده است.

امام جمعه کرج با اشاره به میلاد امام جواد (ع) مصادف با 10 رجب، اظهار کرد: تجلی علم در امام جواد (ع) بی سابقه است؛ در آن زمان جنگ احادیثی علیه امامت امام جواد (ع) راه اندازی شده بود که سرانجام علم و دانش این حضرت (ع) راه را برای پیروی شیعیان روشن کردند.

معیارهای کاندیدای اصلح را بشناسید

حسینی همدانی در ادامه در خصوص رهبر جوان حزب اللهی، تصریح کرد: ما موظف هستیم در میان افرادی که به عنوان کاندیدا مطرح می‌شوند دقت لازم را داشته باشیم، کاندیدایی اصلح هست که نسبت به ارزش‌های انقلابی و اسلامی باور و تأکید داشته باشد و برای استقرار آن‌ها اقدام کند.

وی ضمن تأکید بر اینکه رهبر حزب اللهی باید به معنای واقعی پیرو خط امام باشد، افزود: کاندیدای اصلح باید توان مدیریتی داشته باشد و بتواند با استفاده از عقل جمعی و مشورت کشور را به سمت پیشرفت ببرد، این کاندیدا اگر توانمندی و کارایی کافی داشته باشد موفق خواهد بود.

امام جمعه کرج یادآور شد: همچنین فرد اصلح باید علاوه بر توانایی مدیریتی از زیرکی برای شناسایی و درک نقشه‌های دشمن برخوردار باشد تا مجبور نشود بر خلاف صلاحیت ملی تصمیم بگیرد، این دولت جوان حزب اللهی باید تجربه‌های لازم را با خود همراه کرده باشد.

وی در ادامه اظهار کرد: تعداد مدیران جوان، لایق، باتجربه، متدین و متعهد کم نیستند؛ باید فرصت به میدان رفتن را فراهم کرد. در این راستا نیاز است کسی که سکان اداره کشور را به عهده می‌گیرد از حمایت همکاران قوی و توانمندی برخوردار باشد.

در رابطه با برجام طبق فرامین رهبر معظم انقلاب عمل شود

حسینی همدانی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در رابطه با برجام، افزود: آمریکا توئیت فارس می‌زند عده ای در کشور ذوق مرگ می‌شوند؛ این‌ها باید بدانند تا امروز بسیاری از فرصت‌ها را سوزانده اند، طبق بیانات مقام معظم رهبری این بار در خصوص برجام فقط عمل می‌خواهیم و مردم حامی این اقدام خواهند بود؛ مردم ما گول زبان فارسی آمریکا را نخواهند خور و همچنان خواستار از بین رفتن استکبار هستند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه آمریکا در خصوص عملکرد ماشه عقب نشینی کرده است، ادامه داد: اگر آقایان محکم پیش بروند شرایط بهتر از این هم خواهند شد؛ اقتدار ما می‌تواند منجر شود تا دشمن از موضع خود کوتاه بیاید.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در حالی که آرایش انتخاباتی بیشتر می‌شود بازار دروغ برای عده ای پررنگ تر خواهد شد، گفت: باید به دنبال افراد جوان، ارزشی و توانمند باشیم. همه استان باید این چنین رفتار کنند؛ کسی که اهل سیاست بازی باشد و برای ماندن در مسؤولت هرکاری را بکند به درد جامعه ما نمی‌خورد.

وی خطاب به مردم استان البرز افزود: افرادی که مدت‌ها مسؤولیت داشته‌اند و ‌می‌دانند مردم دیگر اجازه عرض اندام به آن‌ها نمی‌دهند پشت برخی دیگر پنهان شده اند که انتظار می‌رود گروه‌های مرجع این موارد را رصد کنند و مردم را در این خصوص آگاه سازند.

اخبار مرتبط

بی تدبیری دولتمردان یکی از اصلی ترین عوامل نابسامانی اقتصادی است

تشکیل دولت جوان حزب‌اللهی علاج مشکلات کشور است

دشمنان انقلاب اسلامی در پیاده‌سازی اهداف خود درمانده‌اند

0 نظر

ارسال نظر

capcha