معطل پُف فیل آمریکا نمی‌مانیم

معطل پُف فیل آمریکا نمی‌مانیم

به گزارش سراج24، محمد ایمانی فعال رسانه‌ای در کانال تلگرامی خود نوشت: آمریکا درخواست وتو شده‌اش در شورای امنیت، درباره بازگشت خودکار تحریم‌های ضد ایرانی را پس گرفت؛ محدویت اعمال شده درباره عدم امکان تردد دیپلمات های ایرانی در مدار ۲۵ مایلی در نیویورک (مقر سازمان ملل) را برداشت و اعلام کرد دعوت اروپا برای حضور در کمیسیون مشترک برجام را می پذیرد.

این اقدامات بی محتوا و نمایشی که در برخی رسانه‌ها به سان پُف فیل، تفت داده می‌شود، در واقع امر، ارزش یک بسته چیپس و پفک را هم در دنیا ندارد؛ چه رسد به این که بخواهد با تعهدات آمریکا درباره برداشتن تحریم‌ها سنجیده شود.

جمهوری اسلامی  نمی پذیرد که غرب، شکست‌های دولت آمریکا را برای ایران فاکتور کند. با این کارهای بی ارزش، نه تحریم های نفتی تغییر می کند و نه تحریم‌های مالی و بانکی.

ضمنا یک نکته مهم باید در کانون ارزیابی ها باشد: در حالی که فشار های آمریکا، حداکثری بود، ما توانستیم فروش نفت را که به زیر سیصد هزار بشکه رسیده بود، از مرداد و شهریور امسال به بالای یک میلیون بشکه برسانیم و فروش محصلات فرآوری شده نفتی (مثل بنزین) را هم توسعه دهیم.

به عبارت دیگر، خنثی سازی تحریم ها با جدیت و به شکل موثر  آغاز شده و ایران دیگر مثل دو سال گذشته، معطل پشت هم اندازی آمریکا و اروپا نخواهد ماند.

در چنین رویکرد پیشرویی که حتی فارین پالیسی می گوید "ایران به واسطه اقتصاد مقاومتی، اقتصاد رو به رشدی را در سال جاری میلادی در پیش خواهد داشت"، مضحک خواهد بود که آمریکا پس گرفتن درخواست رد شده "اجرای مکانیسم ماشه" یا برداشتن محدودیت های غیر قانونی علیه دیپلمات های ایرانی در نیویورک را برای ما فاکتور کند!

اخبار مرتبط

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به تحریم‌های جدید آمریکا

آمریکایی ها باید به برجام بازگشته و تحریم ها را لغو کنند

آمریکا به دنبال احیای داعش و تداوم بحران‌آفرینی در منطقه است

0 نظر

ارسال نظر

capcha