گزارش|

مدافعان سلامت، ایثارگران مجاهد و مبارز ِ نبرد با کووید۱۹

مدافعان سلامت، ایثارگران مجاهد و مبارز ِ نبرد با کووید۱۹

به گزارش سراج24، فرزانه فراهانی_ مجاهدت جانانه مدافعان سلامت در طول مدت شیوع بیماری کرونا در جامعه، تداعی‌گر رشادت و ایثارگری رزمندگان دفاع مقدس، در لباس مقدس درمان است.

زندگی مردم در طول این یک سال با تغییرات گسترده‌ای روبرو شد و از جان گذشتگی کادر درمان و تلاش بی وقفه آن‌ها برای حفظ جان بیماران و بازگرداندن سلامتیشان، درست مثل همان روزهایی است که همه مردم با هم و دست در دست یکدیگر برای حفظ این سرزمین قدم برداشتند.

در سخت‌ترین روزهای حمله ناجوانمردانه رژیم بعث به ایران، این رزمندگان و مدافعان وطن بودند که از جان شیرین گذشتند تا مردم با عزت و احترام در این سرزمین زندگی کنند و عملکرد امروز پرستاران مشابه آن روزهای سخت و طاقت فرسا است.

بسیاری از پرستاران جوانی که تازه عروس و تازه داماد بودند، مثل اون مردم بدون برگزاری کوچکترین جشن و مراسمی به خانه بخت رفتند و بخش دردناک‌تر این یکسال پر از سختی جان باختن تعداد زیادی از همین پرستارهای جوان بود.

کودکان خردسال بسیاری از پرسنل کادر درمان دیگر لبخند پدر و مادر خود و آغوش گرمشان را حس نمی‌کنند و از این نعمت خدایی به دلیل حضور والدین خود در جبهه‌های نبرد با کرونا و شهادت آن‌ها تا ابد محروم شدند.

پرستاران، ایثارگران جبهه‌های سلامت!

با شیوع کرونا پرستاران، پزشکان و کلیه عوامل مرتبط با کادر درمان، نه تنها میدان کارزار این بیماری را ترک نکردند بلکه خیلی بیشتر از آنچه که بر عهده آن‌ها بود تلاش کردند و حتی بار کم‌کاری و بی‌برنامگی برخی از مسئولان را هم به دوش کشیدند.

این کادر درمان بودند که با هر رخت سیاهی که بازماندگان عزیز از دست داده بر تن می‌کردند، اشک ریختند و شب بیداری و حذف استراحت و شیفتهای پی در پی را برای نجات جان دیگر عزیزان تحمل کردند.

درست زمانی که خود پرستاران و سایر پرسنل کادر درمانی در بیمارستان‌ها شاهد جان دادن همکاران عزیز خود بر اثر ابتلا به بیماری کرونا بودند، پشت و پناه مردمی شدند که دیگر تاب و تحمل از دست دادن عزیز دیگری را نداشتند.

آمار جانباختگان بیماری کرونا در کشور در حالی به ۶۰ هزار نفر نزدیک می‌شود که نوع جهش یافته انگلیسی ویروس این بیماری مهلک در کشور ما هم تا کنون تعدادی قربانی گرفته است.

هر کدام از این ۶۰ هزار نفر عزیز خانواده‌ای بودند و با فوتشان داغ سنگینی بر دل بازماندگان آن‌ها نشسته است و تحمل این داغها زمانی سخت‌تر می‌شود که قربانی گرفتن ویروس کرونا همچنان ادامه دار است و مشابه قتل‌های زنجیره‌ای این ویروس منحوس قاتل جان مردم بیگناه شده است.

سر در خانه‌های شهر با بنر سیاه داغ عزیز از دست رفته، فضا را آنقدر محزون و غمگین ساخته است که مشابه آن بیشتر شبیه فیلم است تا این حقیقت تلخ که همه را سر در گم و گیج کرده است.

مدافعان سلامت، ایثارگران مجاهد و مبارز ِ نبرد با کوید۱۹

ادامه الزام همه مردم به استمرار رعایت تمام پروتوکل‌های بهداشتی!

به گفته کارشناسان حوزه بهداشت و درمان تنها راه مطمئن مقابله با بیماری کرونا در حال حاضر همان ماسک زدن، شستشوی مستمر دستها و رعایت سایر پروتکل‌های بهداشتی است.

واکسیناسیون رایگان بیماری کرونا در سراسر جهان آغاز شده و در کشور ما هم از روز بیست و یکم بهمن ماه سال جاری با تزریق واکسن به کادر درمان و سایر اولویت‌های تعیین شده در حال انجام است.

بر اساس آخرین آمار واکسیناسیون کرونا برای کل مردم در دنیا بیش از یکسال طول خواهد کشید و مردم همچنان باید با رعایت دستور العملهای مطرح شده در جهت حفظ سلامت خود و دیگران تلاش کنند.

عادی انگاری شرایط و سهل و آسان برخورد کردن با ویروس کوید۱۹ تنها خیز این بیماری کشنده را شتاب می‌بخشد و کار کادر درمان را مضاعف خواهد کرد.

پرهیز از تجمعات و دورهمی‌های دوستانه و میهمانی‌های خانوادگی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و همچنین رعایت قوانین رفت و آمد و عدم مسافرت به شهرهای مختلف و به ویژه شهرهای دارای وضعیت هشدار از دیگر مواردی هستند که عموم افراد باید مراعات کنند.

مدافعان سلامت، ایثارگران مجاهد و مبارز ِ نبرد با کوید۱۹

جهادگران سلامت، همدل و همراه مردم در روزهای سخت!

در طول یک سالی که از شیوع بیماری کرونا در کشور گذشته است، افراد بسیاری در مشاغل گوناگون به لحاظ اقتصادی متضرر شده‌اند و درآمد آن‌ها کاهش چشمگیری داشته است.

بسیاری از کارفرماها مشغول به تعدیل نیرو شده‌اند و البته با گذشت زمان و رعایت هر چه بیشتر دستورالعملهای بهداشتی زمینه شروع به کار این افراد مجددا فراهم شده است اما معضلات وارد آمده به بخش‌های مختلف اقتصادی همچنان در برخی مشاغل به چشم می‌خورد.

فعالیت گسترده گروههای جهادی و دستگیری از خانواده‌های ضعیف و محروم بخش عمده‌ای از مشکلات معیشتی اقشار کم درآمد جامعه در شرایط فعلی را رفع کرده است و اینبار هم خود مردم بودند که بیشتر از هر مسئول یا مدیر دیگری به داد هم رسیدند.

بدون تردید صحنه‌های حضور پر شور و بی‌نظیر نوجوانان و جوانان در عرصه جهادی فعلی که در کشور حاکم است را در کمتر جایی میتوان شاهد بود و این از برکت فعالیت قشر انقلابی واقعی است که با جان و دل پا در میدان همدلی و اتحاد نهاده‌اند.

مدافعان سلامت، ایثارگران مجاهد و مبارز ِ نبرد با کوید۱۹

ضرورت افزایش حمایت دولت از اقشار آسیب‌پذیر

حمایت بخش دولتی از مردم آسیب دیده ناشی از بیماری کرونا آنطور که باید نبود و روند اعطای تسهیلات کرونایی به اقشار آسیب پذیر جامعه که درصد بالایی از جمعیت کل کشور را دربر می‌گیرند ضمن تسریع باید جامعه هدف گسترده‌تری را تحت پوشش قرار بدهد.

در اوج شیوع بیماری کرونا حسن روحانی رئیس جمهور کشور، طی یک سخنرانی از عادی شدن شرایط در کشور از شنبه سخن گفت و این در حالی بود که شمار قربانیان آن روزها به دهها و صدها تن می‌رسید.

بسیاری از کارشناسان حوزه درمان و مقابله با ویروس کرونا در همان ابتدا بحث قرنطینه شهرهای درگیر با این بیماری را خواستار شدند اما مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا با این پیشنهاد مخالفت کردند اما پس از اندکی راه چاره را در قرنطینه شهرهای فوق دیدند.

خلاصه اینکه تا امروز شب و روزهای بسیار سختی بر همه مردم و به ویژه بر کادر درمان و پرستاران شاغل در بخش کرونایی مراکز درمانی گذشته و رمق چندانی برای مواجهه با موج‌های بعدی بیماری کرونا باقی نمانده است.

مدافعان سلامت، ایثارگران مجاهد و مبارز ِ نبرد با کوید۱۹

پیشگیری، همچنان مقدم بر درمان است! 

چشم امید پرستاران مجاهد فعال در بخش بستری بیماران کرونایی بیش از آنکه به واکسن کرونا باشد به مردمی است که در کوچکترین اقدام، حداکثر موارد بهداشتی را رعایت کرده و از تجمعات و دورهمی‌ها پرهیز کنند.

بر اساس آخرین آمار در حال حاضر تعداد شهرهای قرمز به ۱۱ شهر در کشور رسیده است و این شهرها شامل آبادان، خرمشهر، اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، دشت آزادگان، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه و رامهرمز است که به گفته مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا در وضعیت قرمز قرار دارند.

با وجود شرایط فعلی بیش از پیش به همکاری و همراهی مردم در کنترل و مهار ویروس کرونا نیاز است و این قبیل همکاریها در نهایت به آرامتر شدن شرایط و کاهش تعداد قربانیان بیماری کرونا منجر خواهد شد.

اقدام هوشمندانه و عالمانه رهبر معظم انقلاب در اعلام ممنوعیت ورود واکسن فایزر به کشور اتفاق مبارک دیگری بود که به موقع از بروز یک فاجعه دیگر جلوگیری کرد.

کشورهای آمریکایی و اروپایی در حالی پیشنهاد فروش واکسن فایزر به ایران را دادند که در رساندن دارو جهت درمان بیماران سرطانی کشور ما از هیچ گونه کارشکنی و رفتار ناجوانمردانه‌ای دریغ نکردند.

موفقیت دانشمندان ایرانی در ساخت و تولید واکسن بیماری کرونا موضوع مهم و قابل تقدیری است که در شرایط فعلی کشور که سایه سنگین تحریمها را بر سر خود دارد نمیتوان از آن چشم پوشید و این پیروزی بزرگ را نادیده گرفت.

امید می‌رود مسئولان و متولیان رسیدگی به امورات کادر درمان نسبت به تغییر وضعیت و بهبود اوضاع کاری پرسنل فعال در بخش کرونای سایر مراکز درمانی اقدامات مورد نیاز و به ویژه دستورات رهبر معظم انقلاب در این خصوص را با سرعت بیشتری مدیریت کنند.

اخبار مرتبط

تولید واکسنی مخصوص افرادی که کرونا گرفتند

ازدواج و هفت‌خان تشریفات/ کرونا به یاری زوج‌های جوان شتافت

نوبت واکسیناسیون شما چه زمانی است؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha