نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی مطرح کرد

لزوم نگاه‌های تخصصی به بیانیه گام دوم

لزوم نگاه‌های تخصصی به بیانیه گام دوم

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری در نشست با شماری از مسئولان فرهنگی خراسان شمالی دهه پیش روی انقلاب را پر افتخار پیش بینی کرد و اظهار داشت: انقلاب کبیر اسلامی ایران در حالی دهه پنجم حیات خود را پشت سر می‌گذارد که دشمنان مستکبر برنامه‌های زیادی برای آن تدارک دیدند اما انقلاب به همراه دوستانش در سراسر جهان مقاوم ایستاده است و روز به روز به جلو حرکت می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی تصریح کرد: در چنین نقطه عطفی رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه گام دوم انقلاب و برای ادامه این راه روشن به تبیین دستاوردهای شگرف چهار دهه گذشته پرداخته و توصیه‌هایی اساسی به‌منظور ساختن ایران اسلامی بزرگ ارائه فرموده‌اند.

وی با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب تجدید مطلعی خطاب به ملت ایران و به ویژه جوانان است، افزود: این بیانیه به‌مثابه منشوری برای دومین مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی خواهد بود و فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی را رقم خواهد زد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری در ادامه بیان داشت: بیانیه گام دوم گفتار نیست بلکه گفتمان است؛ ازاین‌رو باید گفتمان سازی کنیم و بیانیه را به بهانه‌های گوناگون و از زاویه‌های مختلف در جامعه مطرح کنیم.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی ادامه داد: لازم است هر قشری در جامعه از نگاه تخصصی خود به این بیانیه توجه کند؛ به‌عنوان‌مثال سیاسیون از منظر سیاسی به این بیانیه توجه کنند و علمای حوزه از منظر حوزه به این بیانیه نگاه کنند؛ زیرا این بیانیه منشور گام دوم انقلاب اسلامی است.

وی افزود: همچنین طلاب و دانش‌آموختگان اگر بخواهند کاری برای نظام و انقلاب انجام بدهند باید در پرتو بیانیه گام دوم انقلاب از دو موضوع علم و پژوهش، معنویت و اخلاق غافل نشوند.

حجت الاسلام نوری اظهار کرد: درمجموع باید گفت بیانیه گام دوم انقلاب در محورهای مربوط به مسائل فردی، مسائل اجتماعی و مسائل تمدن ساز مطالب اساسی دارد که این‌ها می‌توانند پیش مقدمه برای رسیدن به تمدن جهانی اسلام باشند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی در انتها گفت: به فضل الهی و با اجرای مفاد بیانیه، این گام دوم انقلاب را به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (عج) هست، نزدیک‌تر خواهد کرد.

اخبار مرتبط

جوانان با استعداد به سمت هنرهای قرآنی سوق داده شوند

هفته وحدت قلوب مسلمین را نزدیک می‌کند

ملت ایران با وحدت خود معادلات دشمنان را برهم می‌زنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha