افزایش حضور جوانان در اعتکاف پس از انقلاب

افزایش حضور جوانان در اعتکاف پس از انقلاب

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام علی خادمی با اشاره به در پیش بودن ایام ماه رجب، اظهار کرد: ماه رجب به ویژه ایام البیض فرصت مغتنمی برای خودسازی و ارتقای بعد معنوی فرد و جامعه است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی ادامه داد: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همواره با اشاره به برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در ایام البیض ماه رجب آن را یک فرصت باارزش برای صفا دادن به دل، توبه و خودسازی دانسته‌اند.

وی اضافه کرد: مؤمنین و به‌ویژه جوانان نیز در طول سالیان بعد از انقلاب اسلامی با گرایش به این پدیده معنوی آن را مغتنم شمرده و برای استفاده از این فرصت طلایی در مساجد شهرها سه روز معتکف شده‌اند؛ که این امر معنوی طی سالیان اخیر رشد زیادی داشته است.

حجت‌الاسلام خادمی گفت: اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و توصیه‌ها و دستورالعمل‌های مجموعه‌های مسئول برای پرهیز از اجتماع به‌منظور جلوگیری از ابتلا به این بیماری، قرار شد مراسم معنوی اعتکاف در سراسر کشور برگزار نشود.

وی افزود: در مراسم اعتکاف مشاهده می کنیم که بیشترین قشر حاضر جوانان هستند که نشان می دهد انقلاب در مسیر تدین مردم حرکت کرده است.

دبیر ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی خراسان شمالی تصریح کرد: با توجه به شرایط پیش‌آمده رئیس ستاد مرکزی اعتکاف با ارسال نامه‌ای از رهبر انقلاب درخواست کرد برای کسانی که قصد شرکت در مراسم معنوی اعتکاف را داشتند و اکنون از این فیض محروم مانده‌اند توصیه‌ای داشته باشند.

وی در انتها گفت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیز در پاسخ به این نامه و برای استفاده از فرصت ایام البیض ماه رجب به تمام مشتاقان مراسم معنوی اعتکاف امسال توصیه‌ای مرقوم داشتند که متن آن عبارت است از: «بسمه‌تعالی؛ کسانی که از عمل بافضیلت اعتکاف محروم مانده‌اند، بهتر است در هر یک از این سه روز، نماز حضرت جعفر طیار علیه‌السلام بخوانند.»

اخبار مرتبط

ضرورت حرکت جهان اسلام به سمت حج مطلوب در تمدن نوین اسلامی

افزایش ۵ درصدی ازدواج بعد از ۲۵ سال در کشور

ضرورت حضور جریان انقلاب در فضای مجازی برای ایجاد شور انتخاباتی

0 نظر

ارسال نظر

capcha