برگزاری یادوارهٔ شهدای عملیات خیبر در استان قزوین

برگزاری یادوارهٔ شهدای عملیات خیبر در استان قزوین

به گزارش سراج24، سرهنگ مهرداد افروزی، فرماندهٔ تیپ ۸۲ صاحب‌الامر(عج) استان قزوین امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: یادوارهٔ شهدای عملیات خیبر 3 الی 14 اسفندماه همزمان با سالگرد آغاز عملیات خیبر برگزار می‌شود.

وی افزود: هم‌چنین 14 اسفند ماه، سالروز شهادت سردار حسن‌پور از شهدای برجستهٔ استان قزوین است که جانشین لشگر ۱۷ علی‌ابن‌ابیطالب(ع) قم بودند و در این عملیات به فیض شهادت نائل آمدند.

این مسؤول ادامه داد: در این ایام گرامیداشت فرماندهان شهید قزوینی و یادبود شهیدان شالباف، عابدینی، علی‌مردانی، حدادی، سیاهپوش، پرویز، حاج‌سیدجوادی، الهیاری، اکبری‌رضایی و بابایی نیز برگزار می‌شود.

افروزی عنوان کرد: عملیات خیبر در منطقهٔ هویزه و هورالعظیم انجام شد و رزمندگان ما در عملیات خیبر،  رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های بی‌نظیری را نشان دادند.

این مسؤول بیان کرد: ما باید همواره در تمام ایام سال یاد و خاطرهٔ شهدا را گرامی بداریم، زیرا امنیت و اقتدار خود را مدیون جانفشانی این عزیزان جان بر کف هستیم.

وی تأکید کرد: رزمندگان تیپ ۸۲ صاحب‌الامر(عج) افتخار پاسداری و حراست از ۴۰ کیلومتر از مرزهای شمال غربی میهن اسلامی را بر عهده دارند.

افروزی در ادامه اظهار کرد: بسیاری از رشادت‌های رزمندگان اسلام در حفاظت از مرزها و مقابله با گروه‌های تکفیری و ضدانقلاب در رسانه ها عنوان نمی شود، اما ما شاهد تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای مسلح در حفاظت از مرزهای زمینی جهت حفظ امنیت کشور هستیم.

این مسؤول اضافه کرد: هم‌چنین ارزش ریالی کمک‌های رزمندگان تیپ 82 صاحب‌الامر(عج) در حوزهٔ احداث و بازسازی مساجد، غسال‌خانه، سرویس‌های بهداشتی و احداث مسکن در مناطق محروم 1 میلیارد و 400 میلیون تومان بوده است.

افروزی در پایان گفت: گلباران گلزار شهدای گمنام در تپهٔ نورالشهدا، نمایشگاه زندگی‌نامه و تصاویر شهدا و رزمندگان عملیات خیبر، دیدار فرمانده و کارکنان تیپ ۸۲ صاحب‌الامر(عج) با نمایندهٔ ولی‌فقیه در استان قزوین، دیدار با خانوادهٔ عزیز شهید رضا حسن‌پور، برگزاری مسابقات فرهنگی، ورزشی و رژهٔ موتوری تیپ ۸۲ صاحب‌الامر(عج) از جمله برنامه‌های گرامیداشت یاد شهدا و فرماندهان عملیات خیبر است که در این یادواره برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

بازارچه خیریه کوثر قزوین برپا شد

برپایی جشن نیکوکاری با ۲ هزار و ۴۷۰پایگاه نیکوکاری در استان قزوین

محدودیت‌ها را به فرصتی برای خداشناسی تبدیل کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha