نیازمند بصیرت فناورانه در آموزش مجازی هستیم

نیازمند بصیرت فناورانه در آموزش مجازی هستیم

به گزارش سراج24، حسن ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی در اولین همایش ملی یادگیری سیار از نظر تا عمل که صبح امروز در دانشکده روان شناسی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، گفت: سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی یکی از میزبانان اصلی همایش است زیرا یادگیری سیار در فضای مجازی یک واقعیت مسلط است که در همه ابعاد زندگی ما ورود یافته و این نوع آموزش در تمام مراحل زندگی ما وجود دارد چراکه براساس اسناد بالا دستی و گام دوم انقلاب انتظاراتی برای ما وجود دارد که باید با قدرت و برنامه ریزی دنبال شود.

وی افزود: کسانی که در بعد نظری و عملی مسؤولیت دارند باید موضع مشخصی در آموزش داشته باشند و مسیر حرکت و نقاط ضعف در فناوری اطلاعات معین شود.

تصریح کرد: اکنون ما در یادگیری باید حرکت عالمانه را پیش بگیریم یعنی آموزش بر بستر مجازی دنبال شود و همچنین تعلیم و تربیت ترکیبی را به عنوان راهبرد آموزشی مدنظر قرار دهیم از طرفی به هیچ عنوان آموزش مجازی نمی تواند تمام نیازهای افراد را به نسبت آموزش حضوری پاسخ دهد در نتیجه بهترین روش آموزش ترکیبی است.

ملکی ادامه داد: بخش عمده ای از آموزش های مجازی باید در ارتباط با دانش آموزان به دست آید زیرا ما در آموزش بر بستر مجازی به  بصیرت فناورانه نیازمند هستیم.

اخبار مرتبط

برپایی سینما مقاومت برای اولین بار در استان سیستان و بلوچستان

حماسه ۹ دی بیانگر بصیرت و ولایت مداری مردم است

تدبیر رهبر انقلاب باعث افزایش بصیرت مردم در فتنه ۸۸ شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha