بیکاری جوانان تحصیلکرده موجب شرمندگی است

بیکاری جوانان تحصیلکرده موجب شرمندگی است

به گزارش سراج24، آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی در مجمع جوانان همدان، درباره هدف و استمرار این مجمع با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: هر کس حق این را دارد در فعالیت‌های سیاسی و انتخاباتی فعالیت داشته باشد اما این جمع تشکیل شده نگاه سیاسی و انتخاباتی ندارد. در انتخابات برای شخص بنده و افراد انقلابی مشارکت حداکثری آرا فارغ از نوع انتخاب مطرح است البته نوع انتخاب هم مهم است اما در بخش اول میزان مشارکت آرا اهمیت دارد.

وی ادامه داد: هدف تقویت جریان فرهنگی و تربیتی مؤمن و انقلابی استان است که به عنوان یک اصل و راهبرد اساسی به شمار می‌رود و ما خود را موظف می‌دانیم و انگیزه تشکیل مجمع طبیعتاً به تقویت این جریان‌ها است.

وی گفت: هدایت و حمایت زمانی اتفاق می‌افتد که ارتباطات صورت گیرد و از مجموع فعالیت‌ها مطلع شویم. این تعامل و ارتباط که دوطرفه است، می‌تواند ما را از مشکلات و مسائل پیش رو آگاه کند.

وی با بیان اینکه دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی در دفتر شکل گرفته است، گفت: این دبیرخانه نیاز به جبهه سازی دارد هر طرح و ایده‌ای که وجود دارد در عرصه ارتقا فرهنگ، و اصلاح مدیریت تا آنجایی که امکان پذیر باشد به دبیر خانه ارائه دهید.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه خجالت می کشم از آن جوان تحصیل کرده‌ای که می‌گوید شغل ندارم، گفت: بنده از مشکلات آگاه هستم، معتقدم که باید به جوانان میدان داده شود بسیاری از مشکلات در عرصه اقتصاد و تولید وجود دارد اما با گفتن مشکل، مسئله حل نمی‌شود. باید راهکار داشته باشیم که به تنهایی هم قابل حل نیست. باید همراهی داشته باشیم و همدیگر را کمک کنیم.

وی افزود: جوانان نقش ویژه ای دارند اگر قرار بر این باشد که همه شرایط فراهم باشد که دیگر کلمه جوان معنا پیدا نمی‌کند، یک جوان هیچ وقت در بن بست‌ها متوقف نمی‌شود، مشکلات را کنار می‌زند چرا که خصوصیات جوان بن بست شکنی است.

وی گفت: عدالت در میدان سخن میدان وسیعی دارد ولی در عمل متفاوت است و تا نیروی تربیت شده نباشد عدالت واقعی محقق نمی‌شود.

شعبانی ادامه داد: در بخش‌هایی نیاز داریم به تربیت مدیر و برای تحقق گام دوم به جوانان نیاز است و مطالبه گری مبتنی بر خود عدالت پیش می‌گیرد.

اخبار مرتبط

امام علی (ع) محور وحدت جامعه اسلامی است

ترویج احکام شریعت وظیفه ذاتی طلاب است

شبکه های اجتماعی کاربران را در حباب اطلاعاتی و جزیره کوچکی قرار می‌دهند

0 نظر

ارسال نظر

capcha