جزییات تشییع پیکرهای مطهر ۱۰ شهید دوران دفاع مقدس در مازندران

جزییات تشییع پیکرهای مطهر ۱۰ شهید دوران دفاع مقدس در مازندران

به گزارش سراج24، سردار عبدالله ملکی پیش ازظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار مهراز میزبانی استان مازندران از پیکر ۱۰ شهید دفاع مقدس در ایام وفات حضرت زینب (س) خبر داد و افزود: از این تعداد، هشت شهید گمنام و ۲ شهید با هویت هستند.

وی افزود: پیکرهای شهدا عصر جمعه هشتم اسفند وارد استان مازندران می‌شود و در میدان جانبازان قائمشهر مورد استقبال مردم و بسیجیان قرار می‌گیرد.

سردار ملکی با بیان اینکه پیکرهای شهدا پس از مراسم استقبال، به صورت خودرویی و موتورسواران تا ساری تشییع می‌شوند، گفت: پیکر شهدا پس از ورود، در خیابان‌های ساری تشییع خواهند شد.

این مسئول با اعلام مکان‌های تشییع خودرویی ادامه داد: شهدا از بلوار پاسداران به سمت بلوار آزادی و میدان ساعت تا میدان شهدا و میدان هلال احمر تشییع شده و پس از آن، تشییع خودرویی در مسیر بلوار دفاع مقدس به سمت میدان ولیعصر (خزر) و جاده فرح آباد برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: پیکرهای پاک شهدا از ششصد دستگاه به سمت میدان ساعت و از آنجا تا خیابان انقلاب، میدان امام حسین (ع)، بلوار ارتش و بلوار عسگری محمدیان به صورت خودرویی تشییع خواهند شد.

سردار ملکی افزود: شهدا پس از تشییع خودرویی برای برگزاری مراسم شب وداع استانی به حسینیه عاشقان کربلا منتقل شده و مراسم شب وداع تلویزیونی بدون حضور جمعیت برگزار خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: پیکرهای هشت شهید گمنام پس از مراسم وداع تحویل نمایندگان شهرهای رامسر، چالوس، آمل و بهشهر می‌شود و پیکر دو شهید با هویت نیز در اختیار مسئولین شهرهای قائمشهر و محمودآباد قرار خواهد گرفت.

سردار ملکی ادامه داد: پیکر شهدا در روز وفات حضرت زینب (س) برای انجام برنامه‌های شهرستانی در اختیار مسئولین شهرهای مربوطه خواهد بود و مراسم تشییع نیز در روز یکشنبه دهم اسفند ساعت ۱۰ صبح در شهرهای مورد نظر برگزار می‌شود.

این مسئول افزود: شهرستان بهشهر میزبان ۲ شهید ۲۱ شهید ساله از تک دشمن در سال ۶۷ در منطقه فاو و ۱۸ ساله از عملیات کربلای ۵ شلمچه خواهد بود که در دانشگاه آزاد بهشهر خاکسپاری می‌شوند.

سردار ملکی، ۲ شهید دانشگاه آزاد چالوس را ۲۰ و ۱۷ ساله به ترتیب از عملیات کربلای ۵ شملچه و عملیات والفجر یک در فکه اعلام کرد و افزود: همچنین ۲ شهید آمل، ۲۴ ساله از عملیات کربلای ۸ در شلمچه و ۱۸ ساله از عملیات محرم شرهانی هستند که در دانشگاه آیت الله آملی تدفین می‌شوند.

سردار ملکی همچنین سن ۲ شهید رامسر را ۱۸ و ۲۷ ساله به ترتیب از عملیات محرم منطقه شرهانی و عملیات والفجر یک منطقه فکه اعلام کرد که در پارک شهرداری (شهدا) خاکسپاری خواهند شد.

وی همچنین با اشاره به شناسایی پیکر دو تن از شهدای دفاع مقدس گفت: پیکر سرباز وظیفه ارتشی شهید «علی اکبر محمدی» فرزند «جان محمد» که در سال ۵۹‬ در درگیری میمک به شهادت رسید، پس از ۴۰ سال به زادگاهش قائمشهر بر می‌گردد.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران ادامه داد: خبر بازگشت این شهید توسط مسئولین استانی و شهرستانی به خانواده این شهید اطلاع‌رسانی شده است واطلاعات مربوط به دیگر شهید با هویت پس از اطلاع رسانی به خانواده به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

اخبار مرتبط

حیات طیّبه در آئینۀ دفاع مقدس

تجربیات دفاع مقدس موجب شد در برابر فشارها ایستادگی کنیم

ویژه برنامه های رادیو سلامت در هفته دفاع مقدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha