آثار هنری و رسانه‌ای باید گفتمان انقلاب اسلامی را گسترش دهند

 آثار هنری و رسانه‌ای باید گفتمان انقلاب اسلامی را گسترش دهند

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه هنری انقلاب اسلامی و بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی در راستای معرفی و تبیین نقش محوری مساجد و امامان محله، اقدام به تولید آثار فرهنگی، هنری و رسانه‌ای مصور و مکتوب خواهند کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در دیدار با مسئولان حوزه هنری و بنیاد هدایت اظهار داشت: اهم وظایف حوزه هنری انقلاب اسلامی انجام فعالیت‌های هنری با محور قراردادن مساجد است.

وی افزود: دو معنا در خصوص واژه امامت مدنظر است که یکی از این معانی ناظر به فعالیت امام محله در منطقه خودش و نقش‌آفرینی در همان محدوده جغرافیایی است و معنای دیگر؛ گفتمان سازی مفهوم انقلاب اسلامی در متن جامعه و برای مردم خواهد بود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر نقش حوزه هنری انقلاب اسلامی در گفتمان سازی مفهوم امامت و انقلاب اسلامی در جامعه خاطرنشان کرد: نقش امامان محله، تبیین گفتمان انقلاب اسلامی است و حوزه هنری باید به واسطه تولیدات هنری و رسانه‌ای این گفتمان را در جامعه گسترش دهد.

گفتنی است، عناوین آثار فرهنگی، هنری و رسانه‌ای حوزه هنری انقلاب اسلامی و بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص معرفی و تبیین نقش محوری مساجد و امامان محله عبارتند از: «تولید فیلم‌نامه و سریال تلویزیونی با محور گفتمان امامت و امت و سوژه‌های کانونی امام محله»؛ «تولید تیزر فرهنگی ویژه تلویزیون و فضای مجازی با موضوع شبکه امامت مساجد»، «تولید داستان‌های کوتاه جذاب از تبلیغات محله محور روحانیون شاخص کشور» و «تألیف ۳۰ عنوان کتاب تاریخ شفاهی با موضوع امامان محلات».

اخبار مرتبط

ویدئو/ ملاک برگزاری مراسمات مذهبی اجرای دستورالعمل های بهداشتی است/ به هیئت ها اعتماد کنید

رسانه‌ها دلدادگی مردم به امام حسین(ع) را هنرمندانه عالم‌گیر کنند

شبکه‌سازی هیئت‌های مذهبی ضروری است

0 نظر

ارسال نظر

capcha