همراهی ۱۲۰۰ میلیارد تومانی خیران در آبادانی روستاهای گلستان

همراهی ۱۲۰۰ میلیارد تومانی خیران در آبادانی روستاهای گلستان

به گزارش سراج24، هادی حق شناس در آیین تجلیل از خیران روستایی اظهار کرد: ۴۶ درصد جمعیت استان در هزار و ۵۳ روستا ساکن هستند و گلستان از دومین جمعیت روستایی کشور برخوردار است.

استاندار گلستان با اشاره نقش تاثیرگذار خیرین توسعه و پیشرفت استان اظهار کرد: طی دولت تدبیر و امید خیرین گلستان بیش از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در عمرانی و آبادانی روستاهای استان هزینه کرده اند.

وی افزود: خیرین سرشناسی همچون مرحوم دکتر بسکی که در ساخت مدرسه و بیمارستان و افزایش پوشش جنگلی مشارکت داشتند در روستاهای گلستان در عمل خیر همراهی می کنند.

استاندار گلستان یادآور شد: طی دولت تدبیر و امید ۳۰۰ مدرسه و در عین حال پایگاه سلامت، مسجد، سالن ورزشی و زمین چمن توسط خیرین در روستاها ساخته و یا اهدا شده است.

حق شناس ادامه داد: خوشبختانه در گلستان به سبب ایجاد بومگردی و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها در حال حرکت به سمت مهاجرت معکوس و رشد جمعیت در روستاها هستیم.

وی خاطر نشان کرد: اجرای طرح های آبخیزداری، زهکشی و ارتقا صنعت مرغداری در روستاها ماندگاری جمعیت را در محیط روستا افزایش داده است.

استاندار گلستان با اشاره به ارتقا شاخص های توسعه در روستاها گفت: امروز ۱۰۰ درصد روستاها از نعمت برق، ۹۶ درصد از نعمت گاز و ۷۲ درصد از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردارند و بخشی از رشد شاخص ها را مدیون خیرین هستیم.

حق شناس تاکید کرد: تنها در روستای چنارلی شهرستان مراوه تپه به همت حوزه علمیه این روستا بیش از ۹ میلیارد تومان پروژه احداث پارک، خانه بهداشت، مدرسه و … اجرا شده است.

لازم به ذکر است در این جلسه از خیران عرصه روستا با حضور استاندار گلستان تقدیر شد.

اخبار مرتبط

نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده گلستان با موضوع صیانت از خانواده در فضای مجازی

کار فرهنگی و اعتقادی تاثیر مهمی در پویایی جامعه دارد

واقفان در وقف های جدید به اعیاد مذهبی توجه داشته باشند

0 نظر

ارسال نظر

capcha